AW072943_03

Kösen Çayırı Göleti'nin su seviyesi alarm veriyor Kösen Çayırı Göleti'nin su seviyesi alarm veriyor

Kastamonu Haber – Kastamonu’nun Küre ilçesi merkezi girişinde yapılan akıllı kavşak vatandaşların tepkisine yol açtı. Kavşak içerisinin dar olması sebebiyle büyük araçlar dönüş yapamazken, yetersiz yönlendirme sebebiyle hangi aracın nereden dönüş yapacağı da sürücülerin kafasını karıştırıyor.

Kastamonu’nun Küre ilçesinde, ilçe merkezi girişinde Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan akıllı kavşağı kullanan vatandaşlar, yetersiz yönlendirme sebebiyle yollarını kaybederken, kavşak içerisinin dar olması sebebiyle büyük araçlar dönüş yapmakta güçlük çekiyor. Sürücülerin gidecekleri yönü bulmakta güçlük çektiğini ifade ettikleri kavşak havadan görüntülendi. Görüntülerde kavşakta çok fazla bağlantı yolu olduğu görülüyor. Sürücüler kış mevsiminde kavşağın kendileri için büyük problemler doğuracağını düşündüklerini söyledi.

AW072943_05

“KAVŞAKTAN MEMNUN DEĞİLİZ, BÜYÜK ARAÇLAR DÖNÜŞ YAPAMIYOR, KİMİN NEREYE DÖNECEĞİ BELLİ DEĞİL”

Küre ilçesinde servis şoförlüğü yaptığını söyleyen Kerem Başesgioğlu, “Küre’ye yapılan yol güzel hizmet ama bu akıllı dedikleri kavşaktan ülkemizin hiçbir yerinde yok. Bunun yanı sıra, yol ayrımında yolun daralması sebebiyle giriş ve çıkışların sıkıntılı olması, bölgemizin sisli ve kar yağışı fazla olan yer olmasından dolayı biz bu yoldan memnun değiliz. Küre, maden şehri olarak bilinen bir bölge. Bu yüzdem maden kamyonlarının çok fazla çalıştığı bir yer. Bizler, bu yolun bu kadar sıkıntılı olacağını inanın ummuyorduk. Bu yolun her zamankisi gibi geniş ve kullanışlı olarak yapılmasını talep ediyoruz. Ama şimdiye kadar yapılan herhangi bir işlem yok. Küre’de kış mevsimi geldi. Bölgemizde çok fazla sis oluyor. Görüş açısı tamamen yolda kaybolacak. Biz, nakliyeciler olarak sisli, karlı havalarda o kavşak içlerinden nasıl dönüş yapabileceğiz. Bunu anlamış değilim. Bu akıllı kavşağı neye hangi akla göre yaptılar, kullanışlı bir yol değil. Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir akıllı kavşak bulunmuyor. Devasa büyük bir kavşak, böyle bir kavşak daha yok ülkemizde. Kafada karıştırıyor. Küre’ye gelecek yabancı birisi, kavşakta tali yola giden yerler var. Köylere giden yollar var. Bu yüzden insanlar nereye gideceğini şaşırıyor, yolunu kaybediyor. Çünkü bir tabela yok, kimin nereye döneceğini gösteren bir tabela bulunmuyor. Küçücük bir tabela var, o tabela da görünmüyor, sisli ya da yağışla havalarda hiç görülmüyor bile. Birde kavşak içerisinde kimin nereden döneceği de belli değil” dedi.

AW072943_02

“BU KAVŞAĞIN PROJESİNİ ÇİZEN MÜHENDİS, OKULU SANIRSAM DIŞARIDAN BİTİRDİ”

Küre kavşağını devamlı kullandıklarını söyleyen Küre Emekliler Derneği Başkanı Şerafettin Çetin ise, “Biz, bu yolu devamlı kullanırız. Son aylarda buraya bir kavşak yapıldı. Sisli ya da yağışlı havalarda bu kavşak çok fazla karışıklığa neden oluyor. Göremediğimiz için yanlış yollara gidiyoruz. Küre yoluna giriyoruz diye İnebolu yoluna gidiyoruz. Bu kavşağın projesini çizen arkadaş ya da mühendis, okulu sanırsam dışarıdan bitirdi. Ne olduğunu anlamadık, daha güzel bir kavşak ya da yol yapılabilirdi. Ben çok fazla yer gezdim ama bu şeklide bir kavşak daha şimdiye kadar görmedim” diye konuştu. İHA

AW072943_01

AW072943_06

AW072943_07

Komşuları fark etti; Yalnız yaşayan adam ölü olarak bulundu! Komşuları fark etti; Yalnız yaşayan adam ölü olarak bulundu!

Tehdit ve iftiraların hedefi olan kadın: 'Artık dayanacak gücüm kalmadı! Tehdit ve iftiraların hedefi olan kadın: 'Artık dayanacak gücüm kalmadı!

Husumetlisini sokak ortasında vurdu! Husumetlisini sokak ortasında vurdu!

Yaşlı kadının yalnız ölümü sevenlerini yasa boğdu Yaşlı kadının yalnız ölümü sevenlerini yasa boğdu

Sahilde kıyıya vurmuş kadın cesedi bulundu! Sahilde kıyıya vurmuş kadın cesedi bulundu!

48 ilde Narkogüç operasyonu! 6 ton esrar... 48 ilde Narkogüç operasyonu! 6 ton esrar...

Sis ve yağmur ulaşımı aksattı Sis ve yağmur ulaşımı aksattı

Yağmur faciaya neden oldu! Yağmur faciaya neden oldu!

Yolculara ücretsiz biniş ısmarladı, asıl gerçek şok etti Yolculara ücretsiz biniş ısmarladı, asıl gerçek şok etti

Kontrolden çıkan pikap tarlaya uçtu! Kontrolden çıkan pikap tarlaya uçtu!

Bir anne, yeni doğan bebeğini poşete koyup camdan sokağa attı! Bir anne, yeni doğan bebeğini poşete koyup camdan sokağa attı!

Kaza iki kardeşi birbirinden ayırdı! Kaza iki kardeşi birbirinden ayırdı!

Ayşe Metin Cami’nin temeli atıldı Ayşe Metin Cami’nin temeli atıldı

Gözlerin, Kocaeli Film Festivali'nde iki ödül kazandı Gözlerin, Kocaeli Film Festivali'nde iki ödül kazandı

Dev zırh kebabı şovu Dev zırh kebabı şovu

Yakınına ait otomobili izinsiz kullanan ehliyetsiz sürücü arabayı pert etti Yakınına ait otomobili izinsiz kullanan ehliyetsiz sürücü arabayı pert etti

Arkadaşlarına çok bunaldım deyip yurttan çıktı, denizde cesedi bulundu! Arkadaşlarına çok bunaldım deyip yurttan çıktı, denizde cesedi bulundu!

Fabrikada meydana gelen patlamanın nedeni belli oldu! Fabrikada meydana gelen patlamanın nedeni belli oldu!

Müdür yardımcısı Zafer Şimşek odasında ölü bulundu! Müdür yardımcısı Zafer Şimşek odasında ölü bulundu!

Cezaevi aracı kadına çarptı! Cezaevi aracı kadına çarptı!

Ünlü oyuncuya cinsel taciz! Ünlü oyuncuya cinsel taciz!

Zonguldak’ta kaza: 3 kişi yaralandı Zonguldak’ta kaza: 3 kişi yaralandı

Turist, tesis varsa geliyor Turist, tesis varsa geliyor

Ereğli’nin İbo’su hayatını kaybetti Ereğli’nin İbo’su hayatını kaybetti

11 yaşındaki çocuk, 13 yaşındaki çocuğu öldürdü! 11 yaşındaki çocuk, 13 yaşındaki çocuğu öldürdü!

Elektrik kontağından çıkan yangın korkuttu! Elektrik kontağından çıkan yangın korkuttu!

İşçilerin kaldığı konteyner yandı! İşçilerin kaldığı konteyner yandı!

WhatsApp’da başlayan şakalaşmada sandalyeler havada uçuştu! WhatsApp’da başlayan şakalaşmada sandalyeler havada uçuştu!

Mantar aileyi zehirledi! Anne öldü baba ve çocuksa… Mantar aileyi zehirledi! Anne öldü baba ve çocuksa…

Son Dakika! Emniyet haberi yayan veliler hakkında işlem başlatacak

Kastamonu’da traktör ile kamyonetin karıştığı kazada 1 kişi öldü! Kastamonu’da traktör ile kamyonetin karıştığı kazada 1 kişi öldü!

Sağanak Kastamonu’da kazaya neden oldu! Sağanak Kastamonu’da kazaya neden oldu!