AW072396_06

Gözlerin, Kocaeli Film Festivali'nde iki ödül kazandı Gözlerin, Kocaeli Film Festivali'nde iki ödül kazandı

Elazığ Haber - Elazığ’da zırh kebabı yemek isteyenlerin geldiği bir işletmede özel siparişler üzerine uzunluğu 1 ile 5 metre arasında olan kebaplar müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Türkiye’de gastronomide ikinci sırada yer alan Elazığ’da bir işletme sahibi, yaptığı diğer yemeklerin yanı sıra pişirdiği zırh kebabı ile damakları lezzetlendiriyor. İşletme sahibi aynı zamanda kebap ustası Abdulkerim Yılmaz, gelen özel sipariş üzerine uzunluğu 1 ile 5 metre arasında değişen kebapları müşterilerinin beğenisine sunuyor. Bu uzunluklarda pişirilerek beraberindeki közlenmiş biber ve kuru soğanla servis edilen kebap, hem görünüşü hem de tadıyla iştah kabartıyor.

AW072396_05

MÜŞTERİSİ ÖZEL

İşletme sahibi ve kebap ustası Abdulkerim Yılmaz yaptığı açıklamada, ''Bu yaptığımız kebap, zırhla yapılıyor ve orijinal Adana kebabıdır. Metrelik olarak da yapıyoruz. Şu anda pişirmiş olduğumuz Adana kebabı yaklaşık 2 metre uzunluğundadır. Bu siparişe göre 1, 3 veya 5 metreye kadar yapıyoruz. Sıklıkla da metrelik Adana kebabı yapılıyor ve müşterilerimize tavsiye ediyoruz. Şuan yaptığımız 2 metrelik kebabı yiyen 8 ya da 10 kişi rahatlıkla doyurabiliyor. Tabi burada standart uzunlukta yaptığımız kebaplarımızı da müşterilerimize sunuyoruz. Özel siparişlerde metrelik kebap yapıyoruz” dedi. İHA

AW072396_03

AW072396_04

AW072396_02

AW072396_07

Komşuları fark etti; Yalnız yaşayan adam ölü olarak bulundu! Komşuları fark etti; Yalnız yaşayan adam ölü olarak bulundu!

Tehdit ve iftiraların hedefi olan kadın: 'Artık dayanacak gücüm kalmadı! Tehdit ve iftiraların hedefi olan kadın: 'Artık dayanacak gücüm kalmadı!

Husumetlisini sokak ortasında vurdu! Husumetlisini sokak ortasında vurdu!

Yaşlı kadının yalnız ölümü sevenlerini yasa boğdu Yaşlı kadının yalnız ölümü sevenlerini yasa boğdu

Sahilde kıyıya vurmuş kadın cesedi bulundu! Sahilde kıyıya vurmuş kadın cesedi bulundu!

Aşure ve güllaç arama rekorları kırdı Aşure ve güllaç arama rekorları kırdı

Sis ve yağmur ulaşımı aksattı Sis ve yağmur ulaşımı aksattı

Yağmur faciaya neden oldu! Yağmur faciaya neden oldu!

Yolculara ücretsiz biniş ısmarladı, asıl gerçek şok etti Yolculara ücretsiz biniş ısmarladı, asıl gerçek şok etti

Kontrolden çıkan pikap tarlaya uçtu! Kontrolden çıkan pikap tarlaya uçtu!

Bir anne, yeni doğan bebeğini poşete koyup camdan sokağa attı! Bir anne, yeni doğan bebeğini poşete koyup camdan sokağa attı!

Kaza iki kardeşi birbirinden ayırdı! Kaza iki kardeşi birbirinden ayırdı!

Ayşe Metin Cami’nin temeli atıldı Ayşe Metin Cami’nin temeli atıldı

Editör: Virda Şahin