Cezaevi aracı kadına çarptı! Cezaevi aracı kadına çarptı!

İstanbul Haber - Oyuncu Ezgi Mola’nın, tanımadığı bir şahsın kendisini yıllarda takip ederek taciz ettiği iddiasıyla açtığı davada karar çıktı. Mahkeme, sanık Kemal K.’yı ‘cinsel taciz’, kişilerin huzur ve sükununu bozma’ ve ‘tehdit’ suçlarından 11 ay 35 gün hapis cezasına çarptırdı.

Oyuncu Ezgi Mola’nın, tanımadığını belirttiği Kemal K. isimli şahsın kendisini yıllarca takip ederek, kendisini tehdit ve tacize maruz bıraktığı iddiasıyla açtığı dava karara bağlandı. İstanbul 22.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz sanık Kemal K. hazır bulundu. Duruşmaya müşteki avukatı Yaman Şenoymak ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da katıldı.

AW072759_02

MÜTALAA AÇIKLANDI

Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, müşteki Ezgi Mola’nın 2015 yılında bir firmanın reklam çekimlerinde yer aldığı sırada, bir reklam afişinde arkasında duran doktor rolünde çekime katılan Kemal K. olduğunu anladığı kişinin, 20 Aralık 2022’de arkasından kendisini takip ettiğini aktardı.

Açıklanan mütalaada, müşteki Mola’nın arkasını döndüğünde sanık Kemal K.’nın ‘seninle konuşmam lazım, seni görmem lazım’ şeklinde söylemde bulunduğu, parmağını sallayarak ‘işimi yapmama engel oluyorsun, seni çok kötü yapacağım haberin olsun’ şeklinde tehditte bulunduğu, sanığın kendisine 2020 yılından beri sosyal medyadan mesajlar gönderdiğini gördüğü kaydedildi. 

AW072759_03

"BEKLEYECEK GÜCÜM KALMADI ARTIK, ÇOK ÖZLEDİM SENİ’’

Mütalaada ayrıca, sanığın cinsel arzularını tatmin etmek maksadıyla müşteki Mola’ya ‘bekleyecek gücüm kalmadı artık seni görmek istiyorum, bir tanesin sen, insan sevdiğine kızabiliyor işte, orada yanına olmayı çok isterdim, çok özledim seni’ şeklinde mesajlarla cinsel tacizde bulunduğu da belirtildi.

AW072759_01

"KENDİSİYLE TANIŞMAK İÇİN YANINA GİTMİŞTİM. SANIRIM YANLIŞ ANLAŞILMIŞIM’’

Sanık Kemal K. mahkemedeki savunmasında, "Herhangi bir kötü niyet, art niyet, kesinlikle ve kesinlikle yoktur. Bu olayın üzerinden uzun zaman geçti, uzun zaman geçtikten sonra hakkımda şikayetçi olunması doğru değildir. Ben o dönem sanat işleriyle uğraşıyordum. Hanımefendi de o dönem fotoğraflarımı paylaşmıştı, ben de kendisiyle tanışmak için yanına gitmiştim. Sanırım yanlış anlaşılmışım, yanına gitmem hataydı. Gitmemem de gerekebilirdi. Benim o süreçten sonra hiçbir bağlantım olmamıştır, beraatımı isterim’’ ifadelerini kullandı.

11 AY 35 GÜN HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Kararını açıklayan mahkeme, sanık Kemal K.’yı ‘cinsel taciz’ suçundan 4 ay 20 gün, ‘kişilerin huzur ve sükununu bozma’ suçundan 2 ay 15 gün ve ‘tehdit’ suçundan ise 5 ay olmak üzere toplamda 11 ay 35 gün hapis cezasına çarptırdı. Ayrıca tüm suçlardan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

Duruşmanın ardından müşteki avukatı Şenoymak, sanığın İstanbul 60.Asliye Ceza Mahkemesi’nden kesinleşmiş bir cezası olduğunu ve tekrar hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararının verilemeyeceğini belirtti. Hakim ise itiraz yolunun açık olduğunu belirterek duruşmayı sonlandırdı.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli Kemal K.’nın a ‘cinsel taciz’, ‘kişilerin huzur ve sükununu bozma’ ve ‘tehdit’ suçlarından toplam 1 yıl 2 aydan 8 yıl 3 aya kadar hapsi talep edildi. İHA

Komşuları fark etti; Yalnız yaşayan adam ölü olarak bulundu! Komşuları fark etti; Yalnız yaşayan adam ölü olarak bulundu!

Tehdit ve iftiraların hedefi olan kadın: 'Artık dayanacak gücüm kalmadı! Tehdit ve iftiraların hedefi olan kadın: 'Artık dayanacak gücüm kalmadı!

Husumetlisini sokak ortasında vurdu! Husumetlisini sokak ortasında vurdu!

Yaşlı kadının yalnız ölümü sevenlerini yasa boğdu Yaşlı kadının yalnız ölümü sevenlerini yasa boğdu

Sahilde kıyıya vurmuş kadın cesedi bulundu! Sahilde kıyıya vurmuş kadın cesedi bulundu!

Sis ve yağmur ulaşımı aksattı Sis ve yağmur ulaşımı aksattı

Yağmur faciaya neden oldu! Yağmur faciaya neden oldu!

Yolculara ücretsiz biniş ısmarladı, asıl gerçek şok etti Yolculara ücretsiz biniş ısmarladı, asıl gerçek şok etti

Kontrolden çıkan pikap tarlaya uçtu! Kontrolden çıkan pikap tarlaya uçtu!

Bir anne, yeni doğan bebeğini poşete koyup camdan sokağa attı! Bir anne, yeni doğan bebeğini poşete koyup camdan sokağa attı!

Kaza iki kardeşi birbirinden ayırdı! Kaza iki kardeşi birbirinden ayırdı!

Ayşe Metin Cami’nin temeli atıldı Ayşe Metin Cami’nin temeli atıldı

Gözlerin, Kocaeli Film Festivali'nde iki ödül kazandı Gözlerin, Kocaeli Film Festivali'nde iki ödül kazandı

Sözleri  tepkilere neden oldu! "Parası olmayan erkek eldivenle bile sevilmez" Sözleri tepkilere neden oldu! "Parası olmayan erkek eldivenle bile sevilmez"

Dev zırh kebabı şovu Dev zırh kebabı şovu

Yakınına ait otomobili izinsiz kullanan ehliyetsiz sürücü arabayı pert etti Yakınına ait otomobili izinsiz kullanan ehliyetsiz sürücü arabayı pert etti

Arkadaşlarına çok bunaldım deyip yurttan çıktı, denizde cesedi bulundu! Arkadaşlarına çok bunaldım deyip yurttan çıktı, denizde cesedi bulundu!

Fabrikada meydana gelen patlamanın nedeni belli oldu! Fabrikada meydana gelen patlamanın nedeni belli oldu!

Müdür yardımcısı Zafer Şimşek odasında ölü bulundu! Müdür yardımcısı Zafer Şimşek odasında ölü bulundu!

Editör: Virda Şahin