Zonguldak’ta kaza: 3 kişi yaralandı Zonguldak’ta kaza: 3 kişi yaralandı

Zonguldak Haber – Yıllardır turizm konusunda ihmal edilen, yatırım yapılmayan, turistik tesis açılmayan, denize girmek isteyenlerin sahillerde wc ve soyunma kabini aradığı Zonguldak turizmden sınıfta kalmış bulunuyor.

TÜİK’in son açıkladığı rakamlara göre Antalya’ya son 8 aydı 15 milyon turist gelerek milyarlarca dolar bıraktı.

Zonguldak’a ise son 8 ayda 15 turist bile gelmedi. Yanı başımızdaki Bartın/Amasra ve Karabük/Safranbolu’ya gelen, buralarda konaklayarak on binlerce dolar bırakan turist Zonguldak’ı transit geçiyor. Bunun nedeni ise ilimizde yeterli konaklama tesisi ile turistik tesis bulunmaması. Motel ve pansiyon turizmi ile sahillere bungalov kurulması veya ağaç evler gibi tesisler ise henüz burada keşfedilmemiş bulunuyor. Ayrıca Zonguldak’ın tek tesisli ve kapasiteli plajı olan Kapuz plajında garip bir şekilde haftada iki gün kadınlara yönelik denize giriş sağlanabiliyor. En ilkel turistik merkezlerde bile bu devirde böyle bir uygulama olmazken Zonguldak’ta plajların “kadınlar günü” denilerek haftanın belirli günlerinde erkeklere kapatılması bilinçsizlik olarak yorumlanıyor ve turizme darbe olarak kamuoyundaki yerini alıyor.

Yine Zonguldak’ta yamaç paraşütü, mağara turizmi, kültür turizmi, spor turizmi, kongre turizmi, yelkencilik, dağcılık vs. gibi dallarda da turizm adına hiçbir şey yapılmıyor. Turizm burada senede bir gün turizm haftası nedeniyle yapılan protokol konuşmalarıyla sınırlı kalıyor.

Ayrıca Zonguldak limanının da atıl bir şekilde tutulması, buranın turizme kazandırılmayarak sadece Karabük Kardemir’e kömür deposu olarak tahsis edilmesi de Zonguldak’a yapılmış bir ihanet olarak görülüyor. (Sermet Aksu)

Zonguldak'ta kurban pazarı ilgi yok! Kurbanlıklar elde kaldı... Zonguldak'ta kurban pazarı ilgi yok! Kurbanlıklar elde kaldı...

Komşuları fark etti; Yalnız yaşayan adam ölü olarak bulundu! Komşuları fark etti; Yalnız yaşayan adam ölü olarak bulundu!

Tehdit ve iftiraların hedefi olan kadın: 'Artık dayanacak gücüm kalmadı! Tehdit ve iftiraların hedefi olan kadın: 'Artık dayanacak gücüm kalmadı!

Husumetlisini sokak ortasında vurdu! Husumetlisini sokak ortasında vurdu!

Yaşlı kadının yalnız ölümü sevenlerini yasa boğdu Yaşlı kadının yalnız ölümü sevenlerini yasa boğdu

Sahilde kıyıya vurmuş kadın cesedi bulundu! Sahilde kıyıya vurmuş kadın cesedi bulundu!

Sis ve yağmur ulaşımı aksattı Sis ve yağmur ulaşımı aksattı

Yağmur faciaya neden oldu! Yağmur faciaya neden oldu!

Yolculara ücretsiz biniş ısmarladı, asıl gerçek şok etti Yolculara ücretsiz biniş ısmarladı, asıl gerçek şok etti

Kontrolden çıkan pikap tarlaya uçtu! Kontrolden çıkan pikap tarlaya uçtu!

Bir anne, yeni doğan bebeğini poşete koyup camdan sokağa attı! Bir anne, yeni doğan bebeğini poşete koyup camdan sokağa attı!

Kaza iki kardeşi birbirinden ayırdı! Kaza iki kardeşi birbirinden ayırdı!

Ayşe Metin Cami’nin temeli atıldı Ayşe Metin Cami’nin temeli atıldı

Gözlerin, Kocaeli Film Festivali'nde iki ödül kazandı Gözlerin, Kocaeli Film Festivali'nde iki ödül kazandı

Dev zırh kebabı şovu Dev zırh kebabı şovu

Yakınına ait otomobili izinsiz kullanan ehliyetsiz sürücü arabayı pert etti Yakınına ait otomobili izinsiz kullanan ehliyetsiz sürücü arabayı pert etti

Arkadaşlarına çok bunaldım deyip yurttan çıktı, denizde cesedi bulundu! Arkadaşlarına çok bunaldım deyip yurttan çıktı, denizde cesedi bulundu!

Fabrikada meydana gelen patlamanın nedeni belli oldu! Fabrikada meydana gelen patlamanın nedeni belli oldu!

Müdür yardımcısı Zafer Şimşek odasında ölü bulundu! Müdür yardımcısı Zafer Şimşek odasında ölü bulundu!

Cezaevi aracı kadına çarptı! Cezaevi aracı kadına çarptı!

Ünlü oyuncuya cinsel taciz! Ünlü oyuncuya cinsel taciz!

Editör: Virda Şahin