Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde fındık toplama sezonunun başlamasıyla birlikte, çevre illerden ve özellikle doğu bölgesinden yüzlerce tarım işçisi, fındık toplamak için ilçeye akın ediyor. Bu yoğun göç, her yıl olduğu gibi bu yıl da önemli bir ekonomik etkinliğe dönüşüyor.
Fındık hasat dönemi, tarım işçisi aileleri için zorlu bir süreç olabiliyor. İşçiler, uzun çalışma saatleri ve mevsimlik işçi olarak konaklama zorluklarıyla karşılaşıyorlar. Bu nedenle birçok aile, fındık toplama dönemi boyunca çadırlarda kalıyor. 
Günlük 450 lira yevmiye karşılığında saatlerce çalışan tarım işçileri için şartların iyileştirilmesi ise zorunlu hale geliyor. 
Yetkililer ise fındık toplama sezonunun başlamasıyla birlikte işçilere yönelik desteklerin artırılacağını ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi için çalışmaların yapıldığını belirtiyorlar. Ayrıca işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerinin de gözden geçirileceği vurgulanıyor. (Haber: Fadime Yılmaz Elma)

fındık işçileri-3

fındık işçileri

fındık işçileri-2

Sağlık skandalı; Sağlıklı genç kıza kanser tedavisi uyguladılar Sağlık skandalı; Sağlıklı genç kıza kanser tedavisi uyguladılar

Trafik magandası 19 yaşındaki genci hayattan kopardı Trafik magandası 19 yaşındaki genci hayattan kopardı

Su kuyu sondajında dinamit patladı; 1 ölü, 2yaralı Su kuyu sondajında dinamit patladı; 1 ölü, 2yaralı

Traktörü kurtarmak isterken canından oldu Traktörü kurtarmak isterken canından oldu

Yağış kazayı beraberinde getirdi Yağış kazayı beraberinde getirdi

Gece bekçisi ölü bulundu Gece bekçisi ölü bulundu

Veda mesajı paylaşan çocuk canına kıydı Veda mesajı paylaşan çocuk canına kıydı

Peş peşe görevden alındılar! Aralarında Zonguldak da var! Peş peşe görevden alındılar! Aralarında Zonguldak da var!

Dul ve yetim maaşları ne kadar oldu? Dul ve yetim maaşları ne kadar oldu?

Bu ilanı görenler hayrete düştü! Arayan çok olunca fiyatı yükseltti Bu ilanı görenler hayrete düştü! Arayan çok olunca fiyatı yükseltti

Öğrencisine yıllarca tecavüz etti! 158 yıl ceza aldı, kayıplara karıştı! Öğrencisine yıllarca tecavüz etti! 158 yıl ceza aldı, kayıplara karıştı!

2,5 yaşındaki kız çocuğu traktörün altında kaldı! 2,5 yaşındaki kız çocuğu traktörün altında kaldı!

Editör: Muhammet