Zonguldak Haber – GMİS ve Türk Metal Sendikası’nın TÜRK-İŞ’e bağlı iki kardeş sendika olduğunu belirtildi

Sendika basın bürosundan yapılan açıklamaya göre Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanbuğa, Armutçuk Şube Başkanı Şanver Turan ve şube yöneticileri, Kdz. Ereğli Türk Metal Sendikası 1 No’lu Şubesini ziyaret etti.

GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanbuğa, Armutçuk Şube Başkanı Şanver Turan ve Şube Sekreteri Rasim Aslan, Şube Teşkilat Sekreteri Sedat Tosun, Baştemsilcisi Mehmet Yıldırım, Amelebirliği Armutçuk Yönetim Kurulu Üyesi Metin Artırmak, maden işçileriyle birlikte TÜRK-İŞ’e bağlı kardeş sendika olan Türk Metal Sendikası’nın Kdz. Ereğli 1 No’lu Şubesi Başkanı Altan Kalfa’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. GMİS ve Türk Metal Sendikası’nın TÜRK-İŞ’e bağlı iki kardeş sendika olduğunu ifade eden GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, “Bu iki kardeş sendika, TÜRK-İŞ çatısı altında işçi sınıfı için birlikte mücadele etmektedir. Bundan gurur ve onur duyuyoruz. Türk metal işçisi ile maden işçisi her zaman birbirlerine destek olmuştur. Sizlere hayırlı olsun dileyerek Genel Başkanımız Hakan Yeşil ve maden işçilerimizin selamlarını getirdik. Bundan sonra da bugüne kadar olduğu gibi birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Türk- Metal Sendikası Türkiye işçi sınıfı için büyük bir öneme sahiptir. Genel başkanınız ve TÜRK-İŞ Genel Sekreteri olan Pevrul Kavlak başkanımız da hepimizin örnek aldığı bir lider. Tabi ki Ereğli’mizden çıkıp Türk-Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı olan ve ikinci dönemde tekrar bu göreve layık görülen Sayın Yusuf Ziya Odabaş başkanımız da aynı şekilde. Hepimizin ortak değerleri olan işçi sınıfı için birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Kdz. Ereğli Türk Metal Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Altan Kalfa da, GMİS yöneticilerine ziyaretleri nedeniyle teşekkür ederek, “Emek mücadelemizde çok önemli rolü olan değerli sendika yöneticilerimiz ile maden işçilerimize teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim." dedi. (Haber merkezi)

WhatsApp-Image-2023-05-24-at-11.26.26-(1)

WhatsApp-Image-2023-05-24-at-11.26.27

Viyadükün ayakları gelmeye devam ediyor Viyadükün ayakları gelmeye devam ediyor

Valilik seçim günü yasaklarını duyurdu; içki ve silah yasak Valilik seçim günü yasaklarını duyurdu; içki ve silah yasak

Resmi plakalı ilk yerli ve milli araç olan TOGG Zonguldak Belediyesi’nde Resmi plakalı ilk yerli ve milli araç olan TOGG Zonguldak Belediyesi’nde

Başsavcıdan ZGC Başkanına taziye ziyareti Başsavcıdan ZGC Başkanına taziye ziyareti

Yeni yaşamlarına giderken, feci bir kaza sonucu tüm aile yok oldu Yeni yaşamlarına giderken, feci bir kaza sonucu tüm aile yok oldu