50 yaş altı bireyler uykuya dikkat! 50 yaş altı bireyler uykuya dikkat!

Bartın Haber – Bartın Üniversitesi (BARÜ) Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) logosu almaya hak kazanan 40 yükseköğretim kurumundan biri olarak Ankara'da düzenlenen etkinlikte yer aldı.

Başkan Elif Köse’den miniklerle fide etkinliği Başkan Elif Köse’den miniklerle fide etkinliği

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından düzenlenen Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) Logosu Tanıtım Programı Ankara'da gerçekleştirildi. Programa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcıları Prof. Dr. Lutfihak Alpkan ve Faruk Özçelik ile birlikte Millî Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) ve yükseköğretim kurumlarından 180'i aşkın temsilci katıldı. Etkinlikte, TYÇ logosu almaya hak kazanan 40 yükseköğretim kurumundan biri olan Bartın Üniversitesi (BARÜ) adına Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Çelik ile Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Ümmühan Avcı da yer aldı.

Kadın cesedini ırmakta sürüklenirken buldular Kadın cesedini ırmakta sürüklenirken buldular

TYÇ, BOLOGNA, KALİTE, UYUM SÜREÇLERİ…

Programın açılış konuşmaları Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkanı Cemal Cihan Coşkun, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü ve TYÇ Kurulu Başkanı Nazan Şener, YÖKAK Başkan Vekili Prof. Dr. Mustafa Çufalı, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Halim Haldun Göktaş ve Bakan Yardımcısı Alpkan tarafından gerçekleştirildi.

Fazla ağrı kesici kullanımı ağrılarınızı daha da şiddetlendirebilir! Fazla ağrı kesici kullanımı ağrılarınızı daha da şiddetlendirebilir!

TYÇ Logosuna ilişkin tanıtım filmi gösterimi gerçekleştirildiği etkinlikte loğunun kullanımının sağlayacağı avantajlar konusunda bilgiler verildi. Program dahilinde Türkiye Yeterlilikler çerçevesinde Bologna Süreci, Avrupa Yükseköğretim Alanı Uyum Süreci ve Kalite Güvencesi Süreçleri hakkında değerlendirmeler de yapıldı.

Mustafa Sarıoğlu: “Millete Beycumalıyım diye yutturdun, yolunu Amerikan vari yaptırdın” Mustafa Sarıoğlu: “Millete Beycumalıyım diye yutturdun, yolunu Amerikan vari yaptırdın”

“TYÇ LOGOSU MEZUNLARIMIZA BÜYÜK İMKÂNLAR SAĞLAYACAK”

TYÇ Logosu kullanmaya hak kazanan 40 üniversitenden biri olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Rektör Uzun, TYÇ logosuna sahip diplomaların mezunlara iş anlamında büyük katkılar sağlayacağını ifade etti.

Gülay ve 7 üst kurul delegesi 3. Olağan Kurultaya katılacak Gülay ve 7 üst kurul delegesi 3. Olağan Kurultaya katılacak

Rektör Uzun, “Üniversitemiz Türkçe Öğretmenliği Programı mezuniyet belgelerinde artık TYÇ Logosu kullanabilecek olmak bizler için oldukça önemli. TYÇ logosunu taşıyan mezuniyet belgeleri yurt içi ve yurt dışında eğitim ve istihdam piyasasında aranan yüksek nitelik ve kalitenin varlığını işaret ediyor. Bu programlardan mezun olan öğrencilerin yurt dışında diplomaları daha hızlı tanınacak ve istihdam edilme imkânı ciddi derecede artacaktır” ifadelerini kullandı.

Uçurtmasını kurtarmak isterken, elektrik akımına kapıldı! Uçurtmasını kurtarmak isterken, elektrik akımına kapıldı!

“KALİTE YOLCULUĞUMUZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR”

Kalite yolculuklarına hız kesmeden devam ettiklerini kaydeden Rektör Uzun, “2023 yılı Haziran ayı itibariyle 12 programımız akreditasyon sürecinden başarıyla geçti. Üniversite olarak tüm bölümlerimizde akreditasyon sürecine dair yoğun çalışmalar devam ediyor. Kalite yolculuğunun hiç sonlanmayacak bir yolculuk olduğunun farkında olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aynı şekilde Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi dahilinde de gayretlerimizi sürdürüyoruz. Bu düşüncelerle kalite yolculuğumuzda her daim yanımızda olan ve bizleri daha iyisi için teşvik eden YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın Erol Özvar'a, YÖKAK Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Sayın Mustafa Çufalı'ya ve YÖK üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca bu süreçte bizleri teşvik eden yaklaşımları için Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanımız Sayın Cemal Cihan Coşkun ile TYÇ yönetim yapılarındaki herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Takla atan minibüs tarlaya devrildi! 1 ölü Takla atan minibüs tarlaya devrildi! 1 ölü

Program, TYÇ Logosu kullanacak 40 farklı yükseköğretim kurumuna anı plaketi takdiminin yapılasının ardından sona erdi. İHA

Kilimli’de temizlik sürüyor! Kilimli’de temizlik sürüyor!

Yeni müfredat bugün açıklanıyor! Yeni müfredat bugün açıklanıyor!

AW917918_03

AW917918_02

 

Editör: Virda Şahin