Başkan Elif Köse’den miniklerle fide etkinliği Başkan Elif Köse’den miniklerle fide etkinliği

Ot toplarken rahatsızlanan vatandaşın yardımına sağlık ekipleri koştu Ot toplarken rahatsızlanan vatandaşın yardımına sağlık ekipleri koştu

Edirne Haber  - Uykusuzluğun inme riskini arttırdığı ile ilgili bir araştırma yapıldığını söyleyen Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent Öztürk, yapılan çalışmanın, uyku sorunları, geç uykuya dalma problemleri ve dinlendirici nitelikte olmayan uykunun 50 yaş altı bireylerde nme riskini 4 kata kadar arttırdığını gösterdiğini belirtti.

Kadın cesedini ırmakta sürüklenirken buldular Kadın cesedini ırmakta sürüklenirken buldular

İnsan sağlığı için en temel unsurlardan birisi olan uyku, büyük önem taşıyor. Uzmanlara göre uyku bozuklukları özellikle 50 yaş altı bireylerde felç geçirme ihtimalini 4 kat daha fazla artırıyor. Uykusuzluğun inme riskini arttırdığı ile ilgili bir araştırma yapıldığını söyleyen Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent Öztürk, uykusuzluk yaşayanların mutlaka bir uzmana başvurması gerektiğinin altını çizdi.

Fazla ağrı kesici kullanımı ağrılarınızı daha da şiddetlendirebilir! Fazla ağrı kesici kullanımı ağrılarınızı daha da şiddetlendirebilir!

Uykusuzluğun inme riskini arttırdığı ile ilgili bir araştırma yapıldığını söyleyen Prof. Dr. Levent Öztürk, nöroloji dergisinde yayınlanan çalışmaya göre bunun ortalama 9 yıl civarında takip edilen 30 binin üzerinde gönüllü de gerçekleştirildiğini aktardı.

Bu yapılan çalışmanın uyku sorunları, geç uykuya dalma problemleri ve dinlendirici nitelikte olmayan uykunun 50 yaş altı bireylerde 4 kat kadar inme riskini arttırdığını gösterdiğini aktaran Prof. Dr. Öztürk, bunun da çok önemli bir çalışma olduğunu ifade etti.

Mustafa Sarıoğlu: “Millete Beycumalıyım diye yutturdun, yolunu Amerikan vari yaptırdın” Mustafa Sarıoğlu: “Millete Beycumalıyım diye yutturdun, yolunu Amerikan vari yaptırdın”

"UYKU SORUNLARI CİDDİYE ALINMALI"

Endişelenmeye gerek olmadığını ama bu tür uyku sorunlarının ciddiye alınması gerektiğini aktaran Prof. Dr. Öztürk, "Öncelikle uyku hijyenini gözden geçirmek gerekiyor. Orada düzeltilebilecek şeyler varsa düzeltilmeli. Ancak yine de sorunlar devam ediyorsa bir uyku uzmanına başvurmakta fayda var. Çünkü bu durumun ömrü kısaltma riski de var" dedi.

Gülay ve 7 üst kurul delegesi 3. Olağan Kurultaya katılacak Gülay ve 7 üst kurul delegesi 3. Olağan Kurultaya katılacak

"UYKU, YEMEK KADAR ÖNEMLİ"

Uzun süre uykusuzluk sorunu yaşayan ve daha sonra doktora başvurduğunu söyleyen vatandaşlardan Nesrin Biroş, uykunun hayatta yemek kadar önemli olduğunu ve özellikle gençlerin gece telefonla uğraşarak geç yatma alışkanlığının olduğunu aktardı. Yaşamak için düzenli uykunun şart olduğunu belirten Biroş, uyuyamayan bireylerin mutlaka doktora başvurmasında fayda olduğunu ifade etti. İHA

Uçurtmasını kurtarmak isterken, elektrik akımına kapıldı! Uçurtmasını kurtarmak isterken, elektrik akımına kapıldı!

AW917747_04

AW917747_02

AW917747_03

AW917747_01

Editör: Virda Şahin