Yol kenarına tuvaletini yapıyordu; İki kurşunla kanlar içinde yerde kaldı Yol kenarına tuvaletini yapıyordu; İki kurşunla kanlar içinde yerde kaldı

Kirada sınır kalkabilir Kirada sınır kalkabilir

Sevgililer Günü kutlaması dönüşü feci kaza: 2 ölü, 2 yaralı Sevgililer Günü kutlaması dönüşü feci kaza: 2 ölü, 2 yaralı

Brent petrol fiyatları Şubat 2023 tarihinde yani tam 1 yıl önce 81-83 dolar bant aralığında fiyatlanıyordu. Fiyatlar o günden bu güne 3 aşağı 5 yukarı hareket etse de bugün de yani 15 Şubat 2024 tarihinde 81 dolardan işlem görüyor. Buna karşılık akaryakıt fiyatları üzerinde etkili bir diğer kalem dolar/TL kuru ise 2023 Şubat’ta 18,80 TL seviyelerinde bulunuyordu. Bugün kur serbest piyasada 31 lirayı aşarak rekor kırdı.
Petrol fiyatlarının sabit kalmasına rağmen dolar/TL kurundaki yükseliş yurt içinde akaryakıt fiyatlarında rekoru getirdi. Motorin son gelen zamla 44-46 TL, benzin ise bugün gelen zamla 41-42 TL aralığında satılıyor.
Ekonomi Gazetesi Yayın Kurulu Başkanı Şeref Oğuz Sözcü TV’de yaptığı açıklamasında, akaryakıt fiyatları ile ilgili yeni bir tahminde bulundu. 
Oğuz’un tahmini ve açıklaması şu şekilde: 
"Durduramıyorsun artık enflasyonu. İstediğin kadar tedbirler al şimdi de seçimler geliyor. Şimdi sıkı para politikası var ya seçimlerden sonra sımsıkı para politikası gelecek. Mazot 45 TL oldu. 45 lirayken deponu doldur. Hatta var 25-30 tane depon onları da doldur. Buna depo da dayanmaz oldu.
1 Nisan'da 50-60 TL'yi görebilirsin akaryakıt fiyatlarında. Niye? Çünkü döviz yükümlülüklerinden giden bir iş olduğunda dolayı. Yine bu sene biz 220 milyon dolar faiz ödeyeceğiz. Bu paranın da büyük bir kısmı ortada yok.
Akaryakıt da doğrudan cari açıkla ilgili konulardan olduğu için ister istemez o zamlar otomatiğe bağlanacak. Bir anda 50-60 TL'lik mazotu görebilirsiniz.
Bunu sadece kişisel kendi aracın için düşünme. Çiftçi üretimden vazgeçti. Kaldı ki o mazot fiyatıyla neyi sürecek neyi üretecek. Böyle olduğu zamanda sıkıntılar ortaya çıkıyor." (Haber Merkezi)

Editör: Muhammet