Abisini ağzından silahla vurarak öldürdü

Bir genç, günübirlik evde tartıştığı ağabeyini ruhsatsız tabancayla ağzından vurarak öldürdü. Cinayeti önce inkar eden genç, ikinci sorgulamada her şeyi anlattı.

Abisini ağzından silahla vurarak öldürdü
09 Aralık 2020 Çarşamba 17:09

Bir genç, günübirlik evde tartıştığı ağabeyini ruhsatsız tabancayla ağzından vurarak öldürdü. Cinayeti önce inkar eden genç, ikinci sorgulamada her şeyi anlattı.

 İstanbul’un Esenyurt ilçesi Üçevler Mahallesi'nde, günlük olarak kiralanan bir apartman dairesine nce Serkan G. (22) ve sevgilisi I.Y. geldi.

Bir süre sonra ise Serkan G.’nin kardeşi Davut G. (16) ve amcaoğulları Metin A. daireye geldi.

EĞLENİRKEN TARTIŞMA ÇIKTI

4 kişi bir süre eğlendikten sonra, aralarında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Bunun üzerine Serkan G., kardeşi Davut G.’den gitmesini istedi.

Tartışma daha da büyünce Davut G., yanında bulunan tabanca ile ağabeyine bir el ateş etti.

CİNAYETİ AĞABEYİN SEVGİLİSİNİN İFADESİ AYDINLATTI

Komşuların ihbarı ile olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Polis ekipleri ve sağlık ekipleri Serkan G.’nin cansız bedeni ile karşılaştı. Esenyurt Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, apartmanda bulunan kişilerin ifadesine başvurdu. Şüpheli Davut G., ağabeyini dışarıdan birisinin vurduğunu belirterek, daha sonra kaçtığını söyledi.

Gencin ifadelerinden şüphelenen Esenyurt Asayiş Büro Ekipleri, 3 kişiyi çapraz sorguya aldı. Yapılan sorgulamada Serkan G.’nin sevgilisi I.Y., cinayeti tüm noktaları ile itiraf etti.

I.Y ifadesinde, ağabey kardeşin önce tartıştığını, daha sonra ise Davut G.’nin ağabeyini öldürdüğünü dile getirdi. Davut G. ise, tekrar yapılan sorgusunda ağabeyini yanlışlıkla vurduğunu aktardı.

Şüpheli şahıslar işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkan Davut G. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğer şahıslar serbest bırakıldı.

“SİLAH SESİNDEN SONRA İNTİHARA KALKIŞTI”

Olayı gören bir komşu ise ”Oğlum silah sesini duyup, gelip bize söyledi. Daha sonra bağrışmalar oldu ve biz de balkona çıktık, baktık. Bir kişi elinde silahla intihar edecekti, polisler zor ikna etti. Yanlarında bir kız vardı 'Ben o eve bir daha çıkamam' diyerek ağlıyordu. Sanırım bir kişi, o evde vurulduktan sonra hepsi panikle aşağıya indi. Vuran çocuk, silahla intihara kalkıştı. Daha sonra polisler alıp götürdüler.” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.