Başkan Bükrü: Ülke yönetilmiyor, savruluyor!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, ülke ve Devrek gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Bükrü: Ülke yönetilmiyor, savruluyor!
19 Ekim 2020 Pazartesi 15:59

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, ülke ve Devrek gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ARTIK MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR

Açıklanan işsizlik rakamlarının bir kez daha ülke ekonomisinin ağır hasta olduğunu gösterdiğini belirten Başkan Yaşar Bükrü, “İşsiz sayısı 938 bin kişi artmış. Gerçek işsiz sayımız ise son bir yılda 1 milyon 120 bin kişi artarak 7 milyon 724 bine ulaşmış. Son bir yılda çalışma çağındaki nüfus 800 bin kişi artmasına rağmen bunlardan sadece 137 bininin iş gücüne katılmış. Verilerle oynayarak gerçekleri gizleyemezsiniz. Artık mızrak çuvala sığmıyor. İnsanlar işsizlikten inim inim inliyor. İşsizlik Cumhuriyet  tarihinin en kötü dönemini yaşıyor, milletin canını gerçekten çok yakıyor.”ifadelerini kullandı.

“AKP iktidarının israfın, debdebenin, şatafatın doruklarında gezerken milletten iyice koptular”diyen Başkan Bükrü, esnafın, çiftçinin perişan olduğunu, elektrikten doğal gaza, giyimden, içeçeğe, çaydan şekere zam yağmuru altında milletin sırılsıklam olduğunu dile getirdi. Bükrü, iktidarın, çiftçinin, esnafın, memurun, işçinin, sanayicinin derdine çare aramadığını öne sürdü.

KOMŞULARLA SIFIR SORUN SIRF SORUN HALİNE GELDİ

Türk dış politikasının çöktüğünü iddia eden Başkan Bükrü, “Türkiye Cumhuriyeti, AKP döneminden önce en kötü zamanlarında bile bu kadar itibar kaybına uğramamıştı. Bu iktidar, komşularla, dış politikada ‘sıfır sorunun’ sırf sorun haline getirdi. Stratejik derinlik denilerek dış politikada yapılan yanlışlıkların Türkiye'yi komşularıyla sorunlu hale getirdi. İlk defa bu iktidar döneminde Türkiye tüm komşularıyla kavga eder bir ülke konumuna getirilmiştir.”diye konuştu

DEVREK HALKININ HER TALEBİNİ YERİNE GETİRİYORUZ

31 Mart seçimleriyle yerel iktidara gelen CHP’li belediyelerin çalışmaları ve hizmetleriyle büyük başarılara imza attıklarını da ifade eden Başkan Yaşar Bükrü, “CHP’li belediye başkanlarımız 1.5 yıl gibi kısa bir sürede Covid 19 salgınına, iktidarın kısıtlama ve baskılarına rağmen AKP’li belediyelerin 15-20 yıl hatta 25 yılda yapamadıkları çalışmalara imza atmışlardır. İşte Ankara, İzmir, Mersin, Adana, Devrek ve Çaycuma belediyeleri ortada. CHP’li Devrek Belediyesi olarak 15 yılda ilçe genelinde yapılmayan eksik kalan görmezden gelinen sorunları her türlü kısıtlama ve ekonomik zorluklara rağmen kararlı ve  planlı bir şekilde çözüme ulaştırıyoruz. İnsana ve doğaya dokunan çalışma ve projelerle Devrek halkının her türlü isteğini yerine getiriyoruz onlara en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Yereldeki bu başarımızı dostlarımızla birlikte iktidara geldiğimizde de devam ettireceğiz.”diye konuştu. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.