Eğitim camiası yasta! Uğur Ünlü hayatını kaybetti! Eğitim camiası yasta! Uğur Ünlü hayatını kaybetti!

CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem'in broşüründe yer alan ifadelere göre, sosyal asistanlar aracılığıyla 19 mahallede meydana gelen problemlerin bildirilebileceği vaadi tepkilere neden oldu. Muhtarların yok sayılmasına tepki gösteren Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, bu durumu "şık olmayan" bir davranış olarak nitelendirdi.

Başkan Nas, yaptığı açıklamada, "Keşke kendileri bir bilene sorsaydı. Önceki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve grup başkanvekilleri bizleri topladıklarında muhtarlara daha geniş yetkiler vereceklerini söylemişti. Muhtarlarla ilgili yasaları da bilmiyor. Keşke bir okusaydı. Asistan nedir? Benim bildiğim asistan hastanede olur. Doktor asistanlarından mı bahsediyor anlamadım? Keşke bir bilene sorup daha detaylı bilgi alsaydı. Yasayla kanunla olan işler bunlar. Ben kendisini fazla ciddiye almadım. Onun boyunu aşar bu işler. Keşke bu işlere girmeseydi. Bu olay şık olmadı. Böyle suni gündemlerle kamuoyunu meşgul etmesin. Zonguldak’a ne yapacak onu anlatsın. Projeler ile gündem olmaya çalışsın. Kim ona bu akılları veriyor bilmiyorum." şeklinde konuştu.

Muhtarlar Derneği Başkanı, Erdem'in projelerini kamuoyuna açıklaması gerektiğini ve gündemi suni tartışmalarla meşgul etmemesi gerektiğini vurguladı. Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Editör: Fadime Yılmaz Elma