Zonguldak Haber – Zonguldak'ta kendisini depremzede olarak tanıtım sahte aksesuar satarak dolandırıcılık yaptığı iddia edilen şüpheli gözaltına alındı. Adliyeye girişte gazetecilerin sorusunu yanıtlayan şüpheli, "Hayır karım kanser hastası. Çok ameliyat borcum vardı" dedi.

Edinilen bilgiye göre bir hemşire satın aldığı akıllı saat ve kulaklığın sahte olduğunu fark etmesi üzerine polise giderek şikayetçi oldu. Kendisine "Depremzedeyim, depremde dükkanım yıkıldı. Paraya ihtiyacım var o yüzden uyguna satıyorum" dediğini söyleyen hemşire, Hakan S.'nin sahte ürünü orjinal ürün olarak sattığını öne sürdü.

İhbar üzerine harekete geçen Emniyet Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Hakan S.'ye ulaştı. Farklı illerde yaşayan birçok kişinin "Paramı geri ver", "Bu ürünler sahte" şeklindeki mesajları Hakan S.'nin cep telefonunda tespit eden ekipler, dolandırıcılık suçlamasıyla şüpheliyi gözaltına aldı.

Denizli, Edirne, İstanbul ve Düzce'de 4 kişinin şikayetçi olduğu ve çok sayıda kişinin de dolandırıldığını tespit eden ekipler Hakan S.'yi emniyetteki işlemlerinin ardından Zonguldak Adliyesi'ne getirildi. Sahte ürünlere de el konuldu. Adliyeye getirildiği sırada gazetecilerin "Depremzedeyim dediğiniz doğru mu?" sorusuna yanıt veren şüpheli, "Hayır karım kanser hastası. O yüzden. Çok ameliyat borcum vardı" dedi. İHA

AW907850_02

AW907850_01

Alaplı Belediye Başkanından çevre gününde öğrencilere dondurma ikramı Alaplı Belediye Başkanından çevre gününde öğrencilere dondurma ikramı

Jandarma – TEMA işbirliği Jandarma – TEMA işbirliği

Zonguldak okullarında büyük tehlike!  Çocukları zehirliyorlar! Zonguldak okullarında büyük tehlike! Çocukları zehirliyorlar!

Emniyet Müdüründen sert uyarı: "O sülüklere söyleyin; şehri onlardan temizleyeceğiz" Emniyet Müdüründen sert uyarı: "O sülüklere söyleyin; şehri onlardan temizleyeceğiz"

Zonguldak emniyeti Çatalağzı Belediyesi’nde Zonguldak emniyeti Çatalağzı Belediyesi’nde