Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Bahçelievler, Terakki, Dilaver, Karaelmas, Baştarla, Rat, Çaydamar, Mithatpaşa, Birlik, Elvanpazarcık ve kardeş muhtarlıklar iş birliği ile Cumhuriyetin yüzüncü yılı kapsamında ‘Çocuk gözüyle Zonguldak’ adı altında resim yarışması düzenlenecek.

21 Kasım’da sonra erecek başvuranlara 36 okuldan 5.800 öğrenci katılması planlanıyor.

Dereceye giren resimler ise 30 Kasım 2 Aralık tarihleri arasında sergilenecek.

Kısa sürdü yağmurla birlikte etkili oldu Kısa sürdü yağmurla birlikte etkili oldu

İlkokul (1.2) ve (3.4) sınıflarda dereceye giren öğrencilerden birinciye bisiklet, ikinciye çeyrek altın, üçüncüye gram altın verilecek. Dört ve on arasında giren öğrencilere ise tablet hediye edilecek. Öte yandan 11-15 arasında dereceye göre öğrencilere ise 750 TL’lik giyim çeki hediye edilecek. Ayrıca dereceye giren ilk 30 öğrenciye ise kırtasiye malzemesi ve okul çantası verilecek.

Ödül töreni öncesinde ayrıca madenci korosu öğrenciler için bir birinden güzel şarkıları onlar için seslendirecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Terakki Mahallesi Muhtarı Ferit Arslantürk, “Yarışmamızın bu yıl ikincisini yapacağız. Çocuk gözüyle Zonguldak yarışmasının bu yıl çapını biraz daha genişlettik. Zonguldak Merkez ve köylere bağlı 35 tane ilkokullar arası buna bir tane de özel okul ilave ettik. Yarışma düzenleyeceğiz. Cumhuriyetimizin de yüzüncü yılı sebebiyle çocuklarımız okullarda resimlerini hazırlayacaklar. Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderecekler orada komisyonda dereceye giren 30 tane öğrencimize çeşitli hediyeler vereceğiz. Sağolsun bu konuda madenci korusu da bizlere yardımcı oldu. 30 Kasım 2 Aralık tarihleri arasında resimler sergilenecek.2 Aralık saat 16:00’d madenci konseri sonrasında hediyeleri takdim edeceğiz. Gerçekten bugüne kadar verilmemiş hediyelerimiz var. Bunu iki kategoride yapacağız. 1.2 sınıflar ve 3.4 sınıflar kategorisinde” dedi. (İHA)

Zonguldak’ta ‘Ensest’ gerçeği! Kan donduran olaylar! Zonguldak’ta ‘Ensest’ gerçeği! Kan donduran olaylar!

Gamze'nin ölümünde şok gelişme! Arkadaşı neyi biliyor? Gamze'nin ölümünde şok gelişme! Arkadaşı neyi biliyor?

Çaycuma KYK yurdunda öğrenciler birbirine girdi! Çaycuma KYK yurdunda öğrenciler birbirine girdi!

Editör: Murat Barutçu