ZGC Başkanı Derya Akbıyık TDGF’de önemli görev üstlendi

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ( ZGC ) Başkanı Derya Akbıyık, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu ( TDGF)  asil yönetim kuruluna olağan kongrede yeniden seçildi.

ZGC Başkanı Derya Akbıyık TDGF’de önemli görev üstlendi
05 Mart 2021 Cuma 17:25

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ( ZGC ) Başkanı Derya Akbıyık, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu ( TDGF)  asil yönetim kuruluna olağan kongrede yeniden seçildi.

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu olağan kongresi Ankara’ da gerçekleşti. Kongrede divan başkanlığını TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, yaptı. Açılış konuşmasını TDFD Genel Başkanı Menderes Demir, yaptı.

Demir, yaptığı konuşmada geçen üç yılı değerlendirerek, Türk Dünyası Belgesel Film Festivalini her yıl yaparak, önemli çalışma gerçekleştirdiklerini, Türk Dünyası Belgesel Film Festivalini, Türk Cumhuriyetleri, Kafkaslar, Balkanlar, KKTC, Ortadoğu, ve Türkiye olmak üzere üniversitelerde dahil yurt içi ve yurt dışı proje ortağı olarak çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bundan sonra ki süreç için geleneksel hale getirdikleri Türk Dünyası Belgesel Film Festivalini bu yıl dahil her yıl yapmaya gayret edeceklerini belirtti.

Demir, ayrıca yeni projeler üreterek Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonun çalışma alanını genişleteceklerini, bugün yapılan kongrede tüzük tadilatı yaparak, kalkınma ajanları ile birlikte yeni ortak projeler gerçekleştireceklerini ifade etti.

Genel kurul tek liste ile gidildi.

Genel Başkan Menderes Demir,( Osmaniye )  başkanlığında ki yönetim kurulu şu şekilde oluştu.  Asil yönetim kuruluna Bayram Ekici, ( Nevşehir) İbrahim Arslan, ( Adıyaman) İsmail Kahraman ( Kocaeli/ Gebze)   Derya Akbıyık, ( Zonguldak) Mustafa Doğan, (Elazığ )Okan Çalışkan (Mersin / Tarsus) seçildi. Kongrede sonunda dilek temenniler bölümünde gazeteciler konuşmada bulundu.

Son konuşmayı da Divan başkanı TGF genel Başkanı Yılmaz Karaca, yaptı.

Karaca, TDGF önemli görevler yerine getiriyor diyerek, “TGF çatısı altında birçok önemli çalışmalara imza atıldı. Yerel basın için zor günlerden geçerken örgütlerinde gazeteler ve gazeteciler içinde görev yapması önemlidir” dedi.

Kongre sonrası gazeteciler bir arada yemek yiyerek toplantı sona erdi. 

Olağan genel kurul sonrası yeni seçilen yönetim görev bölümünü yaptı. Görev bölümü daha önce olduğu gibi aynı şekilde dağılım yapıldı.

ZGC Başkanı Akbıyık,  başkan yardımcısı olarak yurt dışı Türk Dünyası ülkeler koordinasyon ve işbirliğini geliştirme görevini üstlendi. (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.