Başkan Güven’den hoca tiplemesine tepki

Güldür Güldür Show’da yayınlanan bir skecine Türk Diyanet Vakıf Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet İlyas Güven’den tepki geldi.

Başkan Güven’den hoca tiplemesine tepki
11 Mart 2020 Çarşamba 09:51

Güldür Güldür Show’da yayınlanan bir skecine Türk Diyanet Vakıf Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet İlyas Güven’den tepki geldi.

208. BÖLÜM

Türk Diyanet Vakıf Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı, Güldür Güldür Show’un 208’inci bölümünde yayınlanan imam tiplemesinin kesinlikle kabul edilemez olduğunu söyledi. Başkan İlyas Güven yaptığı açıklamayla buna müsaade edenler dahil herkesin kamuoyundan özür dilemesi gerektiğine vurgu yaptı.

SADECE ALKIŞ UĞRUNA

“Yapılan programların çeşitli amaçları vardır. Bazıları insanları mutlu etmek, güldürmek veya neşelendirmek için yapılır.

Bu programlar yapılırken; film, dizi veya şov programı adı altında hangisi olursa olsun, toplumumuzun hassasiyetleri unutulmamalıdır.

Yapılan işlerde, sadece reyting veya alkış uğruna her şey yapılabilir anlayışından vazgeçilmelidir.

İYİ NİYETLİ DEĞİL

Değerlerimizi küçük düşürücü veya bilinçaltında şüphe uyandırıcı yaklaşımlar asla kabul edilemez. Toplumu kamplaştırıcı üslup kimseye fayda getirmez.

Hele hele toplumu din konusunda aydınlatmak gibi, özel ve önemli bir görev icra eden din görevlisini ve temizliğin sembolü olan giydiği cübbe ve sarığını, şov malzemesi yapmanın iyi niyetle bağdaşır yönü yoktur.

KABUL EDİLEMEZ

Geçtiğimiz zamanlarda; “Show TV’de “Güldür Güldür Show” adı ile yayınlanan 208. programındaki sözde hoca tiplemesi ve sözleri asla ve asla kabul edilemez bir durumdur.

Bir din görevlisini özel kıyafetiyle birlikte, alay edilerek temsil edilmesine vesile olan, oyuncusundan, yönetmenine ve yayınlayan kanalına kadar hepsinin, din görevlilerimiz başta olmak üzere kamuoyundan özür dilemeye davet ediyoruz.

RTÜK GÖREVE

Bundan böyle daha dikkatli, ölçülü, saygılı ve toplumumuzun değerlerini incitici söz ve davranışlardan kaçınılmasını bir kez daha hatırlatıyoruz.

Bununla ilgili de, RTÜK başta olmak üzere bütün yetkilileri göreve davet ediyoruz.

DUYARLI OLUNMALI

Diyanet görevlilerimizi ve duyarlı bütün vatandaşlarımızı da RTÜK başta olmak üzere, ilgili kurumlar nezdinde gerekli girişimlerde bulunmalarını bekliyoruz.Bu arada, toplumumuzun hassasiyetlerine duyarlı, işini güzel ve faydalı yapan bütün oyuncu, yönetmen ve kanallara da teşekkürlerimizi sunuyoruz. Herkes saygılı ve ölçülü olmalıdır ki, huzur, mutluluk ve esenlik olsun.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.