DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, Zonguldak Gazeteciler Cemiyetini (ZGC) ziyarette bulundu.

Ziyarette, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, DEVA Partisi İl Başkanı Fatih Keleş, Merkez İlçe Başkanı Umut Metin ile birlikte yer aldı.

Ziyaret Konuşan Genel Başkan Yardımcısı Rızvanoğlu;” Kıymetli il başkanımız aday adayımız bizde bugün saha gezisi yapacağız inşallah. Zor bir dönem geçti ve geçmeye devam ediyor önemli olan millet ittifakı olarak geldiğimiz noktada daha çok çalışıyoruz. Seçime 55 gün kaldı şafak sayıyoruz artık. Zonguldak’ta önemli konular var. Kendi çalışmalarımızı biz masaya koyarak 6 parti olarak 2bin 300 maddeyi oluşturdu. Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yaralılara şifa diliyorum. Madencilerimiz orada önemli çalışmalar yaptı bende oradaydım oraya gittim, Genel Başkanımız da oraya gitti sahadaydı. Madenciler deyince aklımıza Zonguldak geliyor hepsine candan teşekkür ediyorum çok iyi çalışmalar yapıp can kurtardılar. Biz sürekli deprem bölgesine gidip orada ki vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Deprem ile ilgili bir rapor hazırladık yine 6 parti olarak beler yapılmalı diye bir araya geldik. Orada enkaz kaldırma çalışmaları var enkazları bilinçsiz kaldırıyorlar, maske yok, su ile bastırma yok yani orada sağlık anlamında hiçbir şey yok kakaoyu ile bir yazı paylaştık inşallah okurlar. Çarşamba günü itibari ile kurul oluşturuyoruz saha çalışmalarında neler yapabiliriz diye.

41 İLDE KENDİ LOGOMUZLA SEÇİME GİRECEĞİZ

En son toplanan 6’lı masa toplantısında Cumhurbaşkanı Adayı olarak Kemal beyi belirledik. Bütün Genel Başkanlar Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacaklar. Bundan sonraki süreçte hangi bakanlığın kimde olacağı henüz belli değil. Bundan sonra ki süreçte çok zor bir süreç bizi beklemiyor çünkü 2 bin 300 maddede ortak noktada buluşmaktı bu çok kıymetli bir şeydi. Biz çok uzun zaman önce 41 ilde kendi logomuzla gireceğimizi söylemiştik. Biz iktidar için kurulmuş bir partiyiz bu nedenle 41 İlde kendi başımıza gireceğiz” dedi “Fakat seçim ittifakı masası çalışmaları devam ediyor. Hangi illerde böyle olacağı önümüzdeki bir kaç gün içinde belli olacak” diye konuştu. (Şaban YILMAZ)

2023-03-19_17-08-35

2023-03-19_17-03-01

Editör: Muhammet