Hasat sevinci, fiyat kaygısı! Hasat sevinci, fiyat kaygısı!

Düzce Haber – Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “AFAD’da İşe Alım Süreçleri ve Gönüllülük” adlı etkinlik gerçekleştirildi.

İstiklal Konferans Salonu’nda ki programa; AFAD Düzce İl Müdürü Ali Kartal, AFAD personeli Nefise Yıldız ve Düzce Üniversitesi öğrencileri katıldı. AFAD Müdürü Ali Kartal; “AFAD nedir? AFAD’ın kuruluşu, afet öncesi hazırlık, afet sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler, AFAD’ın önemi ve görevi, arama kurtarma ekipleri, gönüllü AFAD personeli, heyelan, sel, çığ, maden kazaları gibi afet durumlarında neler yapılması gerektiğiyle ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

Ali Kartal, “Sivil Savunma Genel Müdürlüğü ve Afet İşleri Genel Müdürlüğü ile başlayan süreç, 2009’dan beri AFAD olarak devam etmektedir. Başta deprem ve orman yangınları olmak üzere AFAD olarak birçok farklı afetlere zamanında müdahale etmeye ve hasarı en aza indirmeye çalışıyoruz. AFAD olarak son yıllarda çığ, heyelan, maden kazaları, orman yangınları ve özellikle sel gibi afetlerle de mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

AFAD personeli Nefise Yıldız ise AFAD’da kariyer ve işe alımların nasıl, hangi alanlarda yapıldığına değindi. AFAD olarak memur, mühendis, mimar, harita kadastro, şoför ve teknisyen gibi farklı alanlarda KPSS ve mülakatla personel alındığını belirten Yıldız, AFAD’da arama kurtarma personeli olmayı düşünen kişilerin bu işe gönüllerini koymaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Program soru-cevap bölümü ve teşekkür belgesi takdiminin ardından sona erdi. İHA

 AW078965_01

Bartın’da feci kaza! Otomobiller kafa kafaya çarpıştı! Bartın’da feci kaza! Otomobiller kafa kafaya çarpıştı!

Bolu’da iki otomobil çarpıştı! Bolu’da iki otomobil çarpıştı!

Palamut tezgahlarda, boy gösterdi Palamut tezgahlarda, boy gösterdi

Deprem Uzmanı Moriwaki'den Çağrı: Yapı Denetimi Hayati Önem Taşıyor! Deprem Uzmanı Moriwaki'den Çağrı: Yapı Denetimi Hayati Önem Taşıyor!

Defne ağaçlarından gelen bereket! Defne ağaçlarından gelen bereket!

Üniversitede konu Filistin Üniversitede konu Filistin

Çamura bulanmış martıya Zonguldak'ta özel bakım Çamura bulanmış martıya Zonguldak'ta özel bakım

Büyük buluşma sürüyor Büyük buluşma sürüyor

Truka vagonları… Truka vagonları…

Sabah namazından çıktı, tartıştığı şahsı öldürdü! Sabah namazından çıktı, tartıştığı şahsı öldürdü!

Düzce 1907 şampiyon Düzce 1907 şampiyon

2500 maden işçisi alınacak 2500 maden işçisi alınacak

Dava 13 Şubat 2024’te kaldığı yerden… Dava 13 Şubat 2024’te kaldığı yerden…