Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısında bugün yaptığı konuşmasında Türkiye Taşkömürü Kurumu’na işçi alımıyla ilgili müjde vermişti. Erdoğan “ Türkiye Taş kömürü kurumuna 1000 yeni madenci alarak hem madencilere olan şükranlarımızı ifade edeceğiz “ dedi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan madenci alımına ilişkin ilanın yayınlanması bekleniyor. Yayınlanacak ilan ile birlikte başvuru özel ve genel şartları, ikamet ve eğitim şartı olup olmadığı belli olacak.

Önceki alımlarla ilgili TTK işçi alım başvuru şartları ise şu şekildeydi:

- İlan tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak,

- En az İlkokul mezunu olmak,

- İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak,

- Askerlikle ilişiği olmamak.

Zonguldak’ta konut satışlarında düşüş Zonguldak’ta konut satışlarında düşüş

Kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanan adaylar; Kurum tarafından sevk edilecekleri tam teşekkülü hastaneler tarafından, 20.06.2012 tarih ve 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” kurallarına uygun olarak hazırlanan TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında panoayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı sağlık raporlarına müteakip işe başlatılacaklardır.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, açıklanan tarihlerde başlayacak olan 5 günlük işçi alım ilanı süresi içinde, şartlara haiz olan adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adrese göre Zonguldak, Bartın veya Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir. (Haber Merkezi)

Editör: Murat Barutçu