AK Parti kurucu üyelerinden Şafak Köse, İl Genel Meclisi aday adaylığını açıkladı... “Birlikte başaracağız” AK Parti kurucu üyelerinden Şafak Köse, İl Genel Meclisi aday adaylığını açıkladı... “Birlikte başaracağız”

Hatay'da evleri yıkılan Ahmet Oğural, enkaz altından kurtardığı 'yarım' otomobili ile görenleri şaşkına çeviriyor. Antakya’da inşaat ustalığı yapan 52 yaşındaki Oğural, günler sonra Ukraynalı arama kurtarma ekibiyle enkaz altından çıkardığı ve tavan kısmını kestiği otomobili ile trafiğe çıktı. Çalışır vaziyetteki otomobiliyle erzak almak için yola düşen Oğural, “Tehlikeli ama yapacak bir şey yok, imkânlarımız bu şekilde” diye konuştu.

11 ili etkileyen deprem felaketinde en çok hasarı alan illerden biri de Hatay oldu. Antakya’da inşaat ustalığı yapan Ahmet Oğural ise deprem nedeniyle Yeşilköy Mahallesi’nde yıkılan evlerinden kendisinin ve ailesinin canını zor kurtardı. Günler sonra enkaz altında kalan otomobilini Ukraynalı arama kurtarma ekibiyle çıkartmayı başaran Oğural otomobilin tavan kısmını kesti. Aracın çalıştığını fark eden Oğural yakınlarıyla birlikte erzak almak için trafiğe düştü. Görenleri şaşkına çeviren otomobilin sahibi, “Tehlikeli ama yapacak bir şey yok. Deprem nedeniyle evimiz yıkıldı. Sarsıntı olduktan sonra aracın anahtarını alarak hemen evden ayrıldık. Enkaz altında kalmaktan canımızı kurtardık ama otomobilim enkaz altında kaldı.

Günler sonra Ukraynalı bir arama kurtarma ekibiyle aracı çıkardık. Tavan kısmını kestik, çalıştığını fark ettik. Motor gibi kullanıyoruz. Şimdi merkeze bu araçla gidip erzak alacağız. Tehlikeli bir yoluculuk ama yapacak bir şey yok, imkânlarımız bu şekilde” (İHA)

yarım oto (4)

yarım oto (3)

yarım oto (2)