Zonguldak Haber - Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz 19 Mayıs nedeniyle basın bürosundan yazılı bir basın açıklaması yaparak özetle şunları söyledi:

19 Mayıs 1919; Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Samsun’da bağımsızlık ve özgürlük ateşini yakarak başlattığı, özgür ve bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya gösterdiği, Kurtuluş Savaşının başladığı, tarihe yön veren bir sürecin ilk adımı ve aziz milletimizi aydınlığa ulaştıran, cumhuriyetle buluşturan önemli bir dönüm noktasıdır. 
ATATÜRK’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan kurtuluş ve kuruluş mücadelesi; O’nun önderliğinde milletimizin büyük inanç, azim, cesaret, fedakârlık ve kararlılığıyla birlik ve beraberlik ruhu ile yürütülmüş, her türlü yokluğa rağmen zaferle taçlandırılmış, cumhuriyetimizin kuruluşuyla da büyük ve güçlü devletimizin temelleri atılmıştır. 
Türk gençliği de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendisine emanet edilen Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkacak, aziz vatanımızı ve cumhuriyetimizi koruyacak, kollayacak, gözetecek, üzerine düşen görev ve sorumluluğu yerine getirecektir. 

Aziz milletimizin milli mücadelede sergilediği azim, inanç, cesaret, fedakârlık ve kararlılığın her zaman örnek alınması ülkemizin başarıya ulaşmasında, büyük ve güçlü Türkiye yolunda en büyük etken olacaktır. 


Bu duygu ve düşüncelerle; başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, bağımsızlık ve özgürlüğümüzü, bu günlerimizi borçlu olduğumuz tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, sevgili gençlerimizin ve saygıdeğer halkımızın “19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutluyor, saygılar sunuyorum. (Haber merkezi)

Kadın hakeme tribünden alkış! Kadın hakeme tribünden alkış!

Karadeniz’de çay hasadı başladı, üreticiler de bilgilendiriliyor Karadeniz’de çay hasadı başladı, üreticiler de bilgilendiriliyor
 
Durdurulan araçta uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı Durdurulan araçta uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı
 
Zonguldak BEÜ Genel Sekreterlik makamına Prof.Dr. Zehra Safi Öz atandı Zonguldak BEÜ Genel Sekreterlik makamına Prof.Dr. Zehra Safi Öz atandı
 
Sahil güvenlik yasadışı kalkan avlayan vatandaşları yakaladı Sahil güvenlik yasadışı kalkan avlayan vatandaşları yakaladı

Editör: Virda Şahin