İmalat Sanayinin Dış Ticaret Departman Sorununa Çözüm İmalat Sanayinin Dış Ticaret Departman Sorununa Çözüm

AW060885_05

Cumhuriyet’in 100. Yılında ‘Zübeyde’ yeniden hayat buluyor Cumhuriyet’in 100. Yılında ‘Zübeyde’ yeniden hayat buluyor

Kilis Haber - Kilis’e tarihi yerleri gezmek için gelen Brezilya vatandaşı Luciola De Souza Santoz Coelho, Müslüman oldu. Hatice ismini seçen 58 yaşındaki kadın, çok mutlu olduğunu söyledi.

Kilis’in tarihi yerlerini gezmek için gelen De Coelho, İl Müftülüğüne gelerek Müslüman olmak istediğini belirtti. İl Müftüsü Alaettin Bozkurt, kendisine İslam’ın temel inançları ve ibadetleri hakkında bilgi verdi. Kelime-i şehadet getirerek Müslüman olan De Coelho, Hatice ismini aldı.

İl Müftüsü Bozkurt, dua ederek De Coelho’yu tebrik etti. Bozkurt, daha sonra kendisine ihtida belgesi taktim etti. Konuyla ilgili konuşan Müftü Bozkurt, ‘‘Brezilyalı bir kızımız Müslüman olmak istediğini söyledi. İsminin Lucıola olduğunu ve Peygamber Efendimiz’in hayatını araştırdığını, efendimizin merhameti, şefkatinden ve insanlara karşı diyaloglarından çok etkilenerek Müslüman olma kararını almış ve bizlere müracaat etti, biz de Kelime-i Şehadet getirterek Müslüman olmasını sağladık. İslam’a girmekle günahların tamamının af olduğunu, bundan sonra bizlerin öz kardeşi olduğunu ve yaptığı iyilikleri de günahları da yazılacağını anlattık. Allah’ın farz kıldığını yerine getirmesi gerektiğini ve bu şekilde hayatını devam etmesi gerektiğini, bu dünyanın geçici, ahiret hayatının ebedi olduğunu, Müslüman olan kimsenin mutlaka cennete gireceğini müjdeledik" dedi.

58 yaşında Müslümanlığı kabul ettiği için çok mutlu olduğunu söyleyen İl Müftüsü Alaettin Bozkurt, ‘‘58 yaşındaki Brezilyalı Lucıola De kardeşimiz Hatice ismini beğenerek Müslüman oldu çok mutluyum ve bir o kadarda gururluyum. İslam dininin son din olduğunu ve ebedi bin din olduğunu tüm dünyaya haykırmak istiyoruz. Biz Hatice’den çok memnun kaldık hayırlı uğurlu olsun inşallah’’ diye sözlerini tamamladı. İHA

AW060885_03

AW060885_04

AW060885_02

2 kız çocuğu ailelerine mesaj atıp kayboldular: ‘Peşimizi bırakın’ 2 kız çocuğu ailelerine mesaj atıp kayboldular: ‘Peşimizi bırakın’

Eşek arısı kaza yaptırdı! Gölete uçtular! Eşek arısı kaza yaptırdı! Gölete uçtular!

Bu otomobilden burnu bile kanamadan çıktı! Bu otomobilden burnu bile kanamadan çıktı!

5 tır dolusu kitaba sahip, bilgi dolaşımı için 78 ili gezdi! 5 tır dolusu kitaba sahip, bilgi dolaşımı için 78 ili gezdi!

Kendisini taciz eden sürücüyü öldürmüştü! Kaza görüntüleri çıktı! Kendisini taciz eden sürücüyü öldürmüştü! Kaza görüntüleri çıktı!

Lise öğrencisi ölümden döndü! Lise öğrencisi ölümden döndü!

Eşek olduklarını kabul eden bir güruh! Eşek olduklarını kabul eden bir güruh!

Ayağına bidon bağlı ceset bulundu! Ayağına bidon bağlı ceset bulundu!

150 metrelik ölüm yolculuğu! 150 metrelik ölüm yolculuğu!

Gece yarısı faciası iki kişi hayatını kaybetti! Gece yarısı faciası iki kişi hayatını kaybetti!

Köprü ve otoyol geçiş ücretleri uçtu! Köprü ve otoyol geçiş ücretleri uçtu!

Su tasarrufu için son damlaya kadar çalışıyorlar! Su tasarrufu için son damlaya kadar çalışıyorlar!

Pegasus, Cumhuriyet'in 100. yılında 1000 öğrenciye burs desteği veriyor! Pegasus, Cumhuriyet'in 100. yılında 1000 öğrenciye burs desteği veriyor!

Kadın manavı yerle bir etti! Kadın manavı yerle bir etti!

Cumhuriyetin 100. Yılına lokumla kutlama! Cumhuriyetin 100. Yılına lokumla kutlama!

3 gündür kayıptı, bulundu! 3 gündür kayıptı, bulundu!

İçkiseverler dikkat! İçkiseverler dikkat!

Editör: Virda Şahin