Su tasarrufu için son damlaya kadar çalışıyorlar! Su tasarrufu için son damlaya kadar çalışıyorlar!

Toplumsal cinsiyet dengesi konusunda etkin çalışmalar yürüten Pegasus Hava Yolları, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında 1000 kız öğrenciye Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle üniversite bursu vererek eğitimlerine destek oluyor. TEV tarihinde tek seferde verilen en yüksek destek olduğu belirtilen bu iş birliği kapsamında, bursiyerlerin yüzde 25’i deprem bölgelerinden geliyor.

Toplumsal cinsiyet dengesi konusunda etkin çalışmalar yürüten Pegasus Hava Yolları, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında 1000 kız öğrenciye Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle üniversite bursu vererek eğitimlerine destek oluyor. 2023-2024 eğitim-öğretim yılında başlayarak öğrencilerin üniversite öğrenimleri tamamlanana kadar devam edecek olan bursların yüzde 25’i, Şubat ayında yaşanan deprem felaketinden etkilenen şehirlerden gelen bursiyerlere veriliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk, “Şirket olarak, toplumsal cinsiyet dengesine gönülden inanıyoruz ve bu alanda birçok etkin çalışma gerçekleştiriyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutladığımız bu özel yılda, genç kızlarımız için önemli bir adım atıyor; Cumhuriyet’i sonsuza kadar yaşatacaklarını bilerek, Türk Eğitim Vakfı ile üniversiteli 1000 kız öğrencinin eğitimine destek oluyoruz. Bu destekle, TEV tarihinde tek seferde en yüksek desteği veren kurum olmaktan gurur duyuyoruz. Hedefimiz; gelecek için bir değer oluşturabilmek adına eğitimi ve ekonomik sebeplerle eğitimden uzaklaşma ihtimali daha yüksek olan genç kızları kapsayan bir fayda oluşturabilmek” dedi.

BURSLARIN YÜZDE 25’İ DEPREM BÖLGESİNE

Dayanışma ruhunun çok önemli olduğunu vurgulayan Güliz Öztürk, şubat ayında ülkemizde yaşanan deprem felaketine dikkat çekerek, “Ülkece çok zor zamanlardan geçtik. Deprem bölgelerindeki vatandaşlarımız hâlâ eski hayatlarına dönebilmek için büyük bir gayret içerisindeler. Biz de deprem bölgelerindeki gençlerimize destek verebilmek adına bir karar aldık; bursiyerlerimizin yüzde 25’i depremden etkilenen illerimizden geliyor” dedi.

Öztürk, sözlerine şöyle devam etti: “Şirket olarak; gençleri parlak bir gelecek yolunda destekleyecek, dayanışma ruhunu kaybetmeden ve hepimizin eşit olduğunu unutmadan ülkemiz için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız, eğitime verdiğimiz destekle kutlu olsun!”

Pegasus’un 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için yaptığı bağışla tek akademik dönem içinde 1000 lisans öğrencisine burs desteği sağlayarak TEV tarihinde tek seferde en yüksek desteği veren kurum olduğuna dikkat çeken Türk Eğitim Vakfı (TEV) Genel Müdürü Banu Taşkın, “Nitelikli eğitim temel bir insan hakkıdır. Biz de Türk Eğitim Vakfı olarak, 56 yıldır gençlerimizin bu haklarına erişebilmeleri ve eğitimde fırsat eşitliğinden faydalanabilmeleri için çalışıyoruz. Yetenekli, başarılı ve maddi olanakları sınırlı gençlerimizi ve onların yetişecekleri eğitim sistemini desteklerken aynı zamanda çeşitliliği, kapsayıcılığı ve eşitliği teşvik etme konusunda da üstümüze düşen görevleri yerine getirmek için çabalıyoruz. Ülkemizin geleceğini eğitimle aydınlatma yolunda, toplumsal cinsiyet eşitliği ilkesini de gözeterek sürdürdüğümüz çalışmalarımızda en büyük gücümüz Pegasus Hava Yolları gibi değerli eğitim dostu kurumlardır. Çalışmalarını bireysel ve kurumsal desteklerle sürdüren bizim gibi vakıflar için bu desteklerin uzun soluklu ve geniş etki alanına sahip olması, ortaya çıkan faydanın katlanarak büyümesine olanak tanıyor. Maddi destek sağlamanın ötesine geçerek gençlerimizi eğitim yolculukları boyunca desteklemek, onlara rehberlik etmek ise özellikle kız öğrencilerin ve afetzede öğrencilerimizin potansiyellerini gerçekleştirmeleri ve hedeflerine ulaşmaları açısından çok büyük önem taşıyor. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, ülkemizin aydınlık yüzü olacak 1000 üniversiteli kız öğrenciye verdikleri bu çok kıymetli destek için Pegasus Hava Yolları’na sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu. İHA

AW060924_02

Zonguldak'ta okulların müdür ve müdür yardımcıları belli oldu Zonguldak'ta okulların müdür ve müdür yardımcıları belli oldu

2 kız çocuğu ailelerine mesaj atıp kayboldular: ‘Peşimizi bırakın’ 2 kız çocuğu ailelerine mesaj atıp kayboldular: ‘Peşimizi bırakın’

Eşek arısı kaza yaptırdı! Gölete uçtular! Eşek arısı kaza yaptırdı! Gölete uçtular!

Bu otomobilden burnu bile kanamadan çıktı! Bu otomobilden burnu bile kanamadan çıktı!

5 tır dolusu kitaba sahip, bilgi dolaşımı için 78 ili gezdi! 5 tır dolusu kitaba sahip, bilgi dolaşımı için 78 ili gezdi!

Kendisini taciz eden sürücüyü öldürmüştü! Kaza görüntüleri çıktı! Kendisini taciz eden sürücüyü öldürmüştü! Kaza görüntüleri çıktı!

Lise öğrencisi ölümden döndü! Lise öğrencisi ölümden döndü!

Eşek olduklarını kabul eden bir güruh! Eşek olduklarını kabul eden bir güruh!

Ayağına bidon bağlı ceset bulundu! Ayağına bidon bağlı ceset bulundu!

150 metrelik ölüm yolculuğu! 150 metrelik ölüm yolculuğu!

Gece yarısı faciası iki kişi hayatını kaybetti! Gece yarısı faciası iki kişi hayatını kaybetti!

Köprü ve otoyol geçiş ücretleri uçtu! Köprü ve otoyol geçiş ücretleri uçtu!

Editör: Virda Şahin