Eski İl Başkanı Celil Uzun milletvekili aday adayı oluyor Eski İl Başkanı Celil Uzun milletvekili aday adayı oluyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez ilçe Başkanı Ebru Uzun, altılı masa bileşenleri olarak Zonguldak'ta suya yapılan yüzde 190’lık zamma tepki açıklamalarına karşı “Çadır Tiyatrosu kuruldu” benzetmesi yapan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’a cevap vererek “lütfen ihtiraslarınıza yenik düşmemeye özen gösterin” dedi.

İnanın, sizin için artık bu söyleminize, ”Selim ALAN’a yakışır” bile diyemiyoruz diyen CHP Zonguldak Merkez ilçe Başkanı Ebru Uzun, açıklamasına şöyle devam etti:

BELEDİYE BAŞKANI AKLINA GELEN İLK CÜMLEYİ PERVASIZCA SARF EDEBİLMİŞ!

“Zonguldak Belediye Başkanı Sayın Ömer Selim Alan, dün altılı Masa Merkez İlçe Başkanlarının Belediye önünde yaptıkları “Fahiş Su Zammı” na ait basın açıklamasına karşılık “Çadır Tiyatrosunun” kurulduğunu ifade etmiş! “Toplanma Özgürlüğü, Protesto hakkı, temel hak ve özgürlüklerinin en önde gelenlerinin başındadır ve düşünce özgürlüğünü tamamlayıcı bir nitelik taşır.” Anayasamız ve bizim de kabul ettiğimiz evrensel anlamdaki İnsan Hakları Avrupa sözleşmeleri böyle bir tanımlama yapmışlar. Üstelik siyasi partiler, temsil ettikleri geniş kitleler adına ve halkın çıkarlarını gözetmek üzere bu tür açıklama ve eylemlerde bulunmaları varlık sebepleridir. Üzülerek görüyoruz ki, halkın oyları ile seçilen bir Belediye Başkanı, toplumun geniş bir kısmını ifade eden siyasi partilerin temsilcilerini, en azından hafife alarak, küçümseme ve protesto eylemini değersizleştirme adına aklına gelen ilk cümleyi pervasızca sarf edebilmiştir!

SÖYLEMLERİNE “SELİM ALAN’A YAKIŞIR” BİLE DİYEMİYORUZ!

İnanın, sizin için artık bu söyleminize, “Selim ALAN’a yakışır” bile diyemiyoruz! Sadece size oy veren, demokrasiye inanmış yurttaşlarımız adına gerçekten samimiyetimizle üzülüyoruz. Zerre kadar eleştiri kültürü olmayan, kendisinden başkasına değer vermeyen, demokrasiyi içselleştirmeyen bu sığ, saplantılı, tahammülsüz tavrınızı bir kez daha kınıyoruz. Bu arada çok önemli sanatsal bir faaliyet olan “Tiyatro” ve onun icra eden sanatçılarımızı töhmet altında bırakan ve aşağılayan sözlerinizden dolayı bu camiaya çok acil bir özür borcunuzun olduğunu hatırlıyoruz. Halkın çıkarlarına ve menfaatlerine aykırı olarak yaptığınız her uygulama ve eylemde siyasi partilerin, demokratik kitle örgütlerinin eleştirilerine sabırlı bir şekilde tahammül etmeyi, saygılı ve seviyeli bir şekilde cevap vermeyi ve lütfen ihtiraslarınıza yenik düşmemeye özen gösterin.” Haber Merkezi