Zonguldak eski valisi önceki dönem İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Şafak Gazetesini ziyaret etti.

Zonguldak eski valisi önceki dönem İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Şafak Gazetesini ziyaret ederek gazetenin imtiyaz sahibi Esra Asmaz’ın eşi Muhammet Asmaz ve Yazı İşleri Müdürü Seçkin Kırarslan ile bir araya geldi. Ziyarette yerel ve genel siyaset üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

Şafak Gazetesini objektif ve tarafsız yayın anlayışından dolayı kutlayarak sözlerine başlayan Zonguldak eski valisi önceki dönem İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen konuşmasına şöyle devam etti:

ŞAFAK GAZETESİNİN AYRI BİR YERİ VAR

“Bugüne kadar İyi Parti İl Başkanı olarak basınımızı, sivil toplum örgütlerini ve diğer yerleri ziyaret ediyorduk. Görevi bıraktıktan sonra şuanda dostumuz ve daha önce birlikte çalışmış olduğumuz bir gurup olarak gördüğümüzden dolayı sivil toplum örgütleri ve diğer yerleri ziyaret ediyoruz. Bu anlamda Şafak Gazetesinin bizde ayrı bir yeri var ve Zonguldak’ın en eski gazetelerinden biri. Bugüne kadar Zonguldak’ta kamuoyunun aydınlanması anlamında önemli fonksiyonlar üstlendi. Kuruluşundan bugüne kadar hem sahibi anlamında hem burada emek veren, gazetenin çıkartılmasından tutunda dağıtılmasına kadar bütün emeği olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Aramızdan ayrılanları da rahmetle anmak istiyorum ki önceki gün Kemal Uru Beyefendinin cenazesine katıldık. Ona da buradan bir kez daha rahmet diliyorum.

HEPİMİZİN AMACI ZONGULDAK’IN DAHA İYİ OLMASIDIR

Mahmut Kaberoğlu milletvekili aday adayı Mahmut Kaberoğlu milletvekili aday adayı

Hepimizin amacı Zonguldak’ın çok daha noktalara gelmesidir. Daha güzel şeylerin yapılması ve Zonguldak’ta yaşayan insanlarımızın mutlu olmasıdır bu anlamda basının rolü çok önemlidir. Şafak Gazetesi bunun bilincinde olarak sorumlu gazetecilik örneği göstermekte ve kamuoyunun bilgilenmesi anlamında objektif ve tarafsız yayın anlayışını kuruluşundan beri devam ettirmektedir. Biz öncelikle bu anlamda kendilerini kutluyoruz ve tebrik ediyoruz. Bu yayın anlayışı ile önümüzdeki süreçte de yine Zonguldak’ın sorunlarının gündeme getirilmesi, çözüm önerileri konusunda bu davranışlarının devam edeceğine yürekten inanıyoruz. Hepimizin amacı Zonguldak’ın daha iyi olmasıdır.

AMACIMIZ ORTAK NOKTADA BULUŞABİLMEK

Hepimizin yapması gereken görevler var. Bizimde var basınında var siyasi partilerin ve diğer sivil toplum örgütlerinin de var. Bizim amacımız ortak noktada buluşabilmek. Zonguldak’ın daha iyi noktaya gitmesini, burada yaşayan insanların daha mutlu olmasını, ekonomik ve refah düzeylerinin daha üst seviyelere çıkmasını hedefleyerek çalışmamız gerekmektedir. Onun için kısır birtakım çekişmelerden, dedikodulardan, birbirini yıpratmaktan vazgeçip bu kötü örnekleri bir kenara bırakmak suretiyle bundan sonra ortak aklı ön plana çıkartarak hepimizin sorumluluk sahibi olmamız gerekir. Bu anlamda ben bir kez daha burada bulunmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade ediyorum. Başta Muhammed arkadaşımız olmak üzere gazete çalışanı arkadaşlarıma en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Başarılar diliyorum.” Haber: Seçkin KIRARSLAN