Depremden etkilenen tüm iller, emniyet mensupları için 2. bölge statüsüne geçirildi

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliğine göre, 2023'te yapılacak Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) müracaatlarında, 30 yaş olarak belirlenen ve 1 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğanlara tanınan başvuru hakkı, 1 Ocak 1993 tarihi ve sonrasında doğanların da müracaat etmesini sağlayacak şekilde genişletildi.

Ulusal basında yer alan haberlere göre ayrıca depremden etkilenen Kilis ve Osmaniye merkez ve ilçeleri 2. bölge (şark) statüsüne alındı. Böylece depremden etkilenen tüm iller, emniyet mensupları için 2. bölge statüsüne geçti.

Eğlence mekanında korkunç olay! Arabadan silahını alıp kurşun yağdırdı Eğlence mekanında korkunç olay! Arabadan silahını alıp kurşun yağdırdı

ŞARK HİZMETİ SÜRELERİNDE DÜZENLEME

İkinci şark görevine giden emniyet müdürü ve emniyet amiri rütbesindeki personel hariç diğer rütbelerdeki personelin hizmet sürelerinde de düzenleme yapıldı.

Bu kapsamda ikinci şark görevine giden personelin hizmet süresi 6 yıl olan birimlerde 4 yıl, hizmet süresi 5 yıl olan birimlerde 3 yıl, hizmet süresi 4 yıl olan birimlerde 2 yıl, hizmet süresi 3 ve 2 yıl olan birimlerde 2 yıl görev yapması durumunda ikinci şark görevini tamamlamış sayılacak.

(Haber merkezi)

Çaycuma İlçesinde Karpuz fidesi dağıtımı yapıldı Çaycuma İlçesinde Karpuz fidesi dağıtımı yapıldı

Bilimsel eczacılığın 184’üncü yıldönümü kutlu olsun Bilimsel eczacılığın 184’üncü yıldönümü kutlu olsun

Şair ve yazarlar gençlerle buluştu, etkinliğe ilgi yoğun oldu Şair ve yazarlar gençlerle buluştu, etkinliğe ilgi yoğun oldu

Arzu Kara: Hemşirelerimizin sorunlarına çözüm üretilmeli Arzu Kara: Hemşirelerimizin sorunlarına çözüm üretilmeli