Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak İl Başkanlığı tarafından 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği seçimleri için partilerine başvuran aday adaylarını tanıttı.

Alaborina Restaurant’da yapılan tanıtım törenine, MYK  üyesi Murat Kotra, MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, ilçe başkanları, belde başkanları, Kamu Sen İl Temsilcisi Mithat Bülent Bağcı, Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Arzu Kara, Türk Büro Sen Şube Başkanı Köksal Tunçtürk, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Şahin Ören ile, partililer katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk yaptığı konuşmada,  “14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimi hak ile batıl arasında gerçekleşecek bir tercih halini almıştır. Bir tarafta ülkemizin bekasını korumaya, savunma sanayisi başta olmak üzere teknolojik anlamda büyük atılım yapmış ve daha büyük atılımlar atmak üzere yeminli Cumhur İttifakı, diğer tarafta ise; 40 bin asker, vatandaş kundaktaki bebeklerin katili, ABD ve birtakım Avrupa devletleri tarafından desteklenen HDPKK ile kol kola girmiş, yine ayni devletler tarafından tam desteklenen, yapmış oldukları ortak seçim mutabakatı olarak nitelendirdikleri yabancı menşeli bir kitapçığın Avrupalılar tarafından tebrik edilmesini bekleyen, İHA'mıza, SİHA'mıza dahi laf etme cüretinden bulunanların oluşturduğu 7-8 daha doğrusu sayısını bizim bile tam olarak bilemediği sayıda isimlerin toplandığı Millet İttifakı.

Burası gerçekten çok önemlidir. Bu seçim normal bir seçimin dışına çıkmış bir haldedir. Vatandaşlarımızın her yönüyle düşünüp karar vermesi en büyük temennimizdir. Özetle bir tarafta istikrarın devamını savunanlarla diğer tarafta ne olacağı belli olmayan gelecek ile olumsuzluk hariç hiç bir şey vadetmeyen bir güruh. İnşallah, sağduyulu vatandaşlarımızın tercihleriyle yeniden Cumhur kazanacak, istikrarlı yükseliş devam edecek, küresel güç olma yolunda atılmış büyük adımlar bizleri turan yolundaki hedefimize daha da yaklaştıracaktır.  İşte böyle bir ortamda, bu kutlu yürüyüşte ben de hizmet etmek istiyorum diyen, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kutlu 3 hilalli bayrağı altında milletvekili aday adayı olan kıymetli yol arkadaşlarımızı sizlere takdim etmek istiyorum” dedi.

İl Başkanının konuşmasının ardından milletvekili aday adayları tek tek konuşarak kendilerini tanıtırken, son olarak MHP MYK üyesi Murat Kotra konuşmasında, “2019 yılından beri Zonguldak'ın her türlü sorun ve sıkıntısına teşkilat olarak sahibiz. Bundan dolayı da aday adayı başvurumuzu yaptık. Milletvekili seçildiğimizde Zonguldak'ın hiçbir sorunu sümen altı edilmeyecektir. 8-9 aydır TTK ve özel maden ocaklarımızın sıkıntılarını kamuoyuna duyurmak konusunda öncü olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından MHP Zonguldak Milletvekili Aday Adayları;  Murat Kotra,  İlkay Varol Demirköse, Ayhan Günaydın, Bayram Bozkurt, Enes Karagöz, Engin Sunat, Fatih Yıldırım, Gökçe Akman Köse, Hüseyin Duran, Kerem Akca, Okan Uzun, Özkan Miyanyedi, Özlem Taşkın ve Semih Aydın toplu halde fotoğraf çektirdiler. (Şaban YILMAZ)

WhatsApp Image 2023-03-26 at 15.37.01WhatsApp Image 2023-03-26 at 15.37.00 (1)WhatsApp Image 2023-03-26 at 15.37.00WhatsApp Image 2023-03-26 at 15.36.59 (1)WhatsApp Image 2023-03-26 at 15.36.59

Editör: Murat Barutçu