KGF başta gelecek vaad eden işletmeler olmak üzere tüm işletmelerin finansmana erişimini kolaylaştırarak Türkiye’nin büyüme ve kalkınmasına stratejik destek sağlamak amacıyla 1991 yılında kurulmuştur. KGF, kurumsal bir kefalet kuruluşu olarak teminat yetersizliği nedeniyle çeşitli kredi ve destek imkânlarından yeterince yararlanamayan Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) ve KOBİ dışı işletmelerin, “müteselsil kefil” olmak suretiyle krediye erişimlerini sağlamakta.

Anıl Sitesi sandığa gitti Anıl Sitesi sandığa gitti

KGF, Türk Ticaret Kanunu’na göre kurulmuş bir anonim şirket olup Kamu kuruluşu olan ve kamu kuruluşu sayılan ortakları; KOSGEB, TOBB, TESK ile Eximbank, Halkbank, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası’dır. Diğer ortakları ise; Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Alternatifbank, Anadolubank, Burgan Bank, Denizbank, Fibabanka, Garanti Bankası, HSBC, ING Bank, İş Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Nurol Yatırım Bankası, Odea Bank, QNB Finansbank, Şekerbank, Turkland Bank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Türkiye Emlak Katılım Bankası, PASHA Yatırım Bankası A.Ş. ile Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfı (MEKSA) ve Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV)’dür.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Kredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kuruluna Seçilmesi dolayısıyla KGF Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özegen ve  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu' na  teşekkür ederek, kendisine duyulan güvene layık olmak için bütün gayreti ile çalışacağını; Türk özel sektörünü  el birliği ile daha iyi noktalara  taşımak amacıyla KGF yönetimi olarak çalışacaklarını ifade etti. (Haber Merkezi)

WhatsApp-Image-2023-07-19-at-17.46.49