Vatandaşlar kısıtlamaya uydu şehir boş kaldı

Koronavirüs ile mücadele kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci uygulaması Cuma günü saat 21.00 itibariyle başladı Pazartesi sabah 05.00’de sona erecek.

Vatandaşlar kısıtlamaya uydu şehir boş kaldı
12 Aralık 2020 Cumartesi 13:49

Koronavirüs ile mücadele kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci uygulaması Cuma günü saat 21.00 itibariyle başladı Pazartesi sabah 05.00’de sona erecek.

Sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla birlikte vatandaşlar evlerine çekildi. Zonguldak Kent Merkezinin en yoğun noktalarından olan Gazipaşa Caddesi, Soğuksu ve Acılık mevki boş kaldı. Polis ekipleri, belirli noktalarda denetim gerçekleştirip, durdurulan araçlardaki vatandaşların izin belgelerini kontrol etti.

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı hafta sonu, market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçilerin 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacağını hatırlatarak lokanta, restoran, pastane ve tatlıcı gibi iş yerlerinin de Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerini sürdürebileceğini duyurdu.

Kısıtlama kapsamında bakanlıkça yapılan hafta sonu kısıtlaması şunları kapsıyor;

“Market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler bugün saat 20.00’ye kadar, Cumartesi ve Pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır. Belirtilen süre içerisinde marketler ve bakkallar telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir. Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri ise bugün saat 20.00’ye kadar açık olacaklardır. Bu iş yerleri Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerini sürdüreceklerdir. Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır. Online sipariş firmaları da Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinde 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebileceklerdir. Vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde, ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırın ya da ekmek satış bayine yürüyerek gidip gelebileceklerdir.” Haber: Seçkin KIRARSLAN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.