Türkiye Kamu-Sen 29 yaşında

Türkiye Kamu Sen Zonguldak İl Temsilcisi Mithat Bülent Bağcı yaptığı açıklamada, “24 Haziran 1992 de Bir avuç Türkiye sevdalısı kamu çalışanı, hak mücadelesi için ant içmiş vatanseverle çıkılan yolun 29. Yılındayız” dedi.

Türkiye Kamu-Sen 29 yaşında
24 Haziran 2021 Perşembe 16:23

Türkiye Kamu Sen Zonguldak İl Temsilcisi Mithat Bülent Bağcı yaptığı açıklamada, “24 Haziran 1992 de Bir avuç Türkiye sevdalısı kamu çalışanı, hak mücadelesi için ant içmiş vatanseverle çıkılan yolun 29. Yılındayız” dedi.

Bağcı açıklamasında, “Kamu çalışanlarını insanca yaşamasını sağlayacak ücrete kavuşturmak, milli gelirin adil  dağıtılması ve Türk Milletinin değer yargılarına sahip çıkmak amacıyla Türkiye Sevdalılarının kurduğu Türkiye Kamu-Sen, duruşuyla,ilkeleriyle ve verdiği güvenle kamu çalışanlarının gönlündeki yerini bugün de koruyor. “Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız” prensibini amaç edinen Türkiye Kamu-Sen’in 29. yaşı kutlu olsun” diyerek şunları söyledi:

“6 Mart 1989 tarihinde TÜRKAV (Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı) olarak kurulduktan sonra 24 Haziran 1992 tarihinde kamu çalışanlarının sendikal örgütlenmesinin önü açılınca Türkiye Kamu-Sen ve bağlı sendikalarımızın hak mücadelesi de başlamış oldu. 24 Haziran 1992 günü yapılan basın toplantısında Türkiye Kamu-Sen’in kuruluşu ilan edildi.

29 yılda; üreten, yol gösteren, hak eden ve hak ettiğini mutlaka alan bir anlayışla faaliyetlerini sürdüren Türkiye Kamu-Sen bugün üyelerine hizmet yolunda da büyük yol kat etmiştir. Üyelerimizin konaklaması için Ankara’da dört adet misafirhane bulunurken, İstanbul’da da inşaatı başlayan misafirhane için temelleri atmış bulunmaktayız. Çalışanlarımıza hizmet yolunda çalışmalarımız bundan sonra da hızla devam edecektir. Tüm yaşananlara ve zorlu şartlara, baskılara rağmen büyüyen tek Konfederasyon olarak çalışanlarımızın gönlünde kurduğumuz tahtı yüceltmeye devam ediyoruz. Türkiye genelinde 430 bin 300 üyemizle, tüm teşkilatımızla, çalışanlarımızla biz büyük bir aileyiz. Bu teşkilatın her bir ferdi kardelen çiçeğidir.

Hiçbir hakkın kolay verilmediği bir ülkede kamuda sendikal hak almak elbette kolay olmamıştı. Mahkeme salonlarında, Meclis kapılarında, Bakanlıkların önünde ve sokaklarda, meydanlarda eylemlerle geçen 29 yıl...

Bugün kamuda kazanılan birçok hak o zamanlar verilen çetin mücadele neticesinde kazanılmıştı.  Kamu çalışanlarının adil şartlarda çalışabilmesi ve hak ettiğini alması için mücadele ediyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarını ülke menfaatleri doğrultusunda ve adalet anlayışıyla yöneteceklerin, hak ederek bu kadrolara gelmesini sağlamak ekmek kavgamız kadar önemlidir. Liyakatsizliğin ve adam kayırmacılığın en büyük zararını 15 Temmuz günü acı bir şekilde gördük. Bunun içindir ki “yönetici akademisi” kurulmasını istiyoruz. Mülakatla değil, sınavla hak edenin hak ettiği kadrolara gelmesini amaçlıyoruz.

Tabi ki bu kutlu mücadelede kaybettiğimiz değerlerimizi anmadan olmaz. Sendikal mücadeleye yaşadıkları sürece omuz verip ebediyete irtihal etmiş arkadaşlarımıza rahmet anıyoruz. Türkiye Kamu-Sen'in bugünlere gelmesinde, ülkemizin her köşesinde kamu hizmetinin yanında sendikasını hedefe taşımak içinde omuz veren, on binlerce adsız kahramanlara da selam olsun. Bu kutlu mücadeleyi sayenizde sürdürdük.  Eserinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Çünkü eseriniz bugün ülkenin çimentosu ve milli refleksidir. Böyle olmaya da sonsuza kadar devam edecektir.

Kurulduğumuz gün, kırmızı çizgilerimiz ne ise bugün de o çizgilerimiz aynıdır. Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu bu vatanın milli ve manevi değerlerine sonsuza kadar sahip çıkacağız.

İçerden ve dışarıdan gelecek her türlü ihanete karşı mücadele edeceğiz, gelecek nesillerimize daha yaşanabilir, daha güçlü bir Türkiye bırakmak için, elimizden geleni yapacağız.

Adaletten sapanları adalete davet edeceğiz. Çalışanlar arasında ayrımcılık yapanlarla, memurları devletin sırtında bir yükmüş gibi gören zihniyetle mücadelemizi inançla sürdüreceğiz.

Bizi bu yoldan hiçbir güç döndüremeyecektir. Yolumuz hak ve adalet yoludur. Düsturumuz hakça bölüşümdür.

Tüm insanlarımızın mutlu ve refah içinde yaşayacağı bir Türkiye tablosunun gerçekleştirmek için bütün gücümüzle çalışacağız.Asla sevdamızdan vazgeçmeyeceğiz. Çünkü Türkiye Kamu-Sen büyük bir sevdanın,büyük bir mücadelenin adıdır. Nice 29 yıllara” (Haber Merkezi)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.