Madenciler parkı Çaydeğirmeni’ne ayrı bir güzellik katıyor

Zonguldak’ın Devrek İlçesine bağlı Çaydeğirmeni Beldesinde başlatılan Madenciler Parkı Projesi beldeye ayrı bir güzellik katıyor.

Madenciler parkı Çaydeğirmeni’ne ayrı bir güzellik katıyor
17 Mayıs 2021 Pazartesi 14:30

Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi’ne Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş’in girişimleriyle başlatılan Madenciler Parkı Projesi’nin %80’i tamamlandı.

Proje süreci ile ilgili açıklama yapan Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış  Gebeş; “Beldemizin en büyük mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi’nde yakın bir süre önce başlamış olduğumuz Madenciler Parkı’nın yapımında sona geldik” diyerek şunları söyledi:

“Maden bizim genlerimizde ve kültürümüzde var. Bu bölgede de madenin ekmeğini yememiş hiçbir vatandaşımız yoktur. Bizde bu anlamda TTK’nın madenin hatırasını Çaydeğirmeni’ninde yaşatmak istedik. Hemşehrilerimiz tarafından kabul gören güzel bir park oldu. Bu park projemizin hayata geçmesinde değerli Milletvekillerimize, TTK Genel Müdürümüze ve Müdür Yardımcımıza, Kozlu Müessese Müdür Yardımcımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, beldemize hayırlı olmasını diliyorum”

Öte yandan, Çaydeğirmeni Beldesinde TOKİ evlerinin olduğu alana kurulan Recep Tayyip Erdoğan Mahallesinde önümüzdeki günlerde tamamen biterek faaliyete geçecek olan Madenciler Parkı Projesi de, vatandaşların büyük ilgisini çekiyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.