Devrek Belediyesi tarafından 6-9 Temmuz 2023 tarihleri arasında yapılacak olan “32.Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali”nin hazırlıkları başladı.

Okul kantinleri sürekli denetleniyor Okul kantinleri sürekli denetleniyor

    Belediye basın bürosundan verilen bilgilere göre 4 gün sürecek olan festivalde, panel, konser, tiyatro, sportif faaliyetler, sergi ve kitap imza etkinlikleri yer alacak.

    Devrek Belediyesi, Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde geleneksel olarak düzenlediği alışveriş stantlarının da kurulumuna Pazartesi günü başlanacak. Kurulan stantlar bayram öncesinde talepte bulunan esnafa verilecek. Bu amaçla tüm hazırlıklar devam ediyor.

    Konuya ilişkin olarak Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, halka dolu dolu bir festival etkinliği yaşatacaklarını belirtti. Başkan Bozkurt, “Bu yıl 32.sini düzenleyeceğimiz festivalimizle halkımıza dolu dolu sanat, kültür, sosyal yaşam ve sportif faaliyetleri yaşatmak amacıyla hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Amacımız insanlarımızı biraz olsun gündelik yaşamın stresinden uzaklaştırıp gönüllerince bir etkinlik yaşamalarını sağlamaktır” dedi. (Haber merkezi)