İstanbul Beşiktaş'ta Ramazan nedeniyle kapalı bulunan eğlence mekanında tadilat yapıldığı sırada yangın çıktı. Yangında her geçen dakika can kaybı artarken, ölenlerin tadilat yapılan işçiler olduğu öğrenildi.

Milli mücadele kahramanının heykeli kundaklandı! Milli mücadele kahramanının heykeli kundaklandı!

Şuana kadar edilinen bilgilere göre 25 işçi yangında hayatını kaybetti, 7'si ağır 8 yaralının bulunduğu öğrenildi.

Yangında soğutma çalışmaları devam ederken, mahsur kalan 3 kişi daha içeriden sedye ile çıkarılarak hastaneye kaldırıldığı görüldü.

Bakan Tunç: "(İstanbul'daki yangın) 5 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir"
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul'da meydana gelen yangınla ilgili 3 iş yeri yetkilisi, mesul müdür ve tadilattan sorumlu 1 kişi olmak üzere 5 kişi hakkında gözaltı kararı verildiğini açıkladı.
Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Çıkan yangınla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, 3 Cumhuriyet savcısı görevlendirilmiştir. Olay yeri incelemesi ve delil toplama çalışmaları devam etmekte, iş güvenliği ve yangın konusunda uzman 3 kişilik bilirkişi ekibi de yangının çıkış nedeniyle ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Olayla ilgili işyeri yetkilisi 3 kişi ile birlikte mesul müdür ve tadilattan sorumlu 1 kişi olmak üzere toplam 5 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir" ifadelerini kullandı.
Öte yandan Tunç, soruşturmanın tüm yönleriyle ve titizlikle sürdürüldüğünü de belirtti.

Kaynak: Haber merkezi & İHA