Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezince 19 Mayıs Gençlik Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında sahilde kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Kd.Alb Cezmi Yalınkılıç, Zonguldak Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yılmaz, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan ve gençler katıldı.

Tutulmaz yönetiminde protokol üyeleri kitap okuyarak farkındalık oluşturdu.

Okumadan kendi özgürlüğünüzü ifade etmeniz mümkün değil

Çocuklarla kitap okuyan Zonguldak Vali Mustafa Tutulmaz, çocuklara nasihatler verdi. Okumanın öneminden bahseden Vali Tutulmaz, "Size şunu açıkça ifade etmek isterim ki, okumadan kendi özgür düşüncenizi geliştirmeniz mümkün değil. Özgür düşüncenizi geliştirebilmeniz için, okumanız lazım. Her türlü kitabı okumanız lazım. Okuduktan sonra da siz olursunuz. Kitaplardan elde ettiğiniz bilgiler ve yorumlama gücünüzle kendinizi oluşturursunuz. Aklınızı kiraya vermemeniz için bundan sonra kendi özgürlüğünüzü kurabilmeniz için kitap okumanız gerek. İkincisi okuduğunuz zaman hem derslerinde başarılı olursunuz hemde bundan sonra ki hayatta başarılı olacaksınız hayatta başarılı olmanız demekte millete olan vatandaşlara olan topluma olan sorumluluğumuzu yerine getirmenizi sağlayacaktır. Okumayı muhakkak ihmal etmeyin. Google’dan elde edeceğiz cep telefonundan elde edeceğiniz bilgilerle kişisel gelişiminizi sağlayamazsınız. Kitaplara yakın olun. Bu çağlarda kitaplarla geçinin. Her kitabın size kattığı birşey olacaktır. Neyi seviyorsunuz onu okuyun. Fikir verebilme kendinizi daha iyi bir ortamda konumlandırabilmeniz açısından farklı fikirleri analiz etme ortaya çıkar. Analiz etmeden sürü misali birileri birşey dediğinde doğru kabul edilen çağda yaşıyoruz. Doğruyu araştırın ve doğruyu bulun”dedi. (Haber: Sertaç ÖZDEMİR)

WhatsApp-Image-2023-05-16-at-11.53.38

TENMAK-Düzce Üniversitesi iş birliği çalıştayı gerçekleştirildi TENMAK-Düzce Üniversitesi iş birliği çalıştayı gerçekleştirildi

WhatsApp-Image-2023-05-16-at-11.53.48

WhatsApp-Image-2023-05-16-at-11.53.49

Dün “Bıçakladı” yazıldı, bugün kol kola fotoğraf paylaştılar Dün “Bıçakladı” yazıldı, bugün kol kola fotoğraf paylaştılar
Süper Lig hakemi Zonguldak’ta fenalaştı! Hastaneye kaldırıldı! Süper Lig hakemi Zonguldak’ta fenalaştı! Hastaneye kaldırıldı!
Bir eşin çaresizliği: “Senin için uyuşturucu mu bulayım?” Bir eşin çaresizliği: “Senin için uyuşturucu mu bulayım?”
Zonguldak Gazipaşa caddesinde 4 kişi genç bir çocuğa saldırdı. Zonguldak Gazipaşa caddesinde 4 kişi genç bir çocuğa saldırdı.
Evleri soyup soğana çevirdiler! Jandarmadan hırsızlık çetesine darbe Evleri soyup soğana çevirdiler! Jandarmadan hırsızlık çetesine darbe