Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi etkileyen büyük deprem felaketi sonrası Türkiye'de yardım seferberliği devam ediyor.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) tarafından da depremzedeler yararına başlatılan yardım kampanyası sona erdi.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkan Derya Akbıyık beraberinde gazeteciler ile birlikte Ziraat Bankası şubesine giderek toplanan nakit yardımını AFAD’ın depremzede hesabına yatırdı.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık yaptığı açıklamada yardım kampanyasına katılanlara ve destek olanlara teşekkür ederek şunları söyledi;

DEVLETİMİZ, MİLLETİMİZ YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR

"Olağanüstü bir deprem faciası yaşadık. Yüzyılın faciası ve 10 ilimizi etkiledi. Burada gerçekten devletimiz 9 gündür yoğun bir şekilde çalışıyor. Orada hem arama kurtarma ekiplerimiz ile hem madencilerimizle, devletimizin olanaklarıyla yerel yönetimler dahi Zonguldak olarak deprem bölgelerinde yer aldık tabii ki diğer illerde yer aldı.

Biz de Zonguldak gazetecileri olarak nakdi yardımların daha öne çıkmasını istedik. Ayni yardımların yapılmasın daha önemli olduğu ortaya çıktı ve bu vesile bizde Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti olarak Merkez ve ilçelerdeki gazeteci meslektaşlarımızın katılımıyla nakdi yardım kampanyası başlattık. Tüm ilçe dernek başkanlarımız ve meslektaşlarımız katıldı. Yardım kampanyamızı duyan bir iki kuruluşta yardım kampanyamıza destekte bulundu ve komşu illerimizden de katılım oldu. Böylece Zonguldaklı gazeteciler olarak Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti olarak bu yardım kampanyasını başlattık ve yardım kampanyası bugün sonra erdi. Meslektaşlarımızla beraber nakdi yardımı depremzede hesabına yatırdık.

KAMPANYAMIZA KATILAN MESLEKTAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Ayrıca toplanan ayni yardımları da Zonguldak'ta misafir edilen depremzedelere bizzat kendimiz bağışlayacağız.

Ben bu kampanyamıza katılan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ülkemizin tekrar başı sağ olsun, yaralılara sağlık sıhhat diliyoruz vefat edenlere rahmet diliyoruz. Ülkemiz bu zor günleri birlik beraberlikle atlatacaktır. Zonguldaklı gazeteciler olarak üzerimize düşeni yapmaya her daim devam edeceğiz. Ben kampanyamıza katılan herkese çok teşekkür ediyorum"

ULUSUMUZ DERİN ACILAR İÇERİSİNDE

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık yaptığı açıklamada sözlerine şu şekilde devam etti:

"Ülkemizde yaşanan deprem faciası sonrası Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti önderliğinde ilçe gazeteci derneklerimizin de maddi katkısı ile il genelinde basın kuruluşlarının gelirlerinden emekçi gazetecilerin maaşlarından nakdi yardım etmek sureti ile ulusumuzu derin acılar içerisinde bırakan deprem mağduru vatandaşlarımıza nakdi yardımda bulunmak sureti ile aşağıda isimleri olan basın kuruluşları ve gazeteciler yardımda bulunmuştur.

Depremin olduğu ilk günden itibaren Zonguldak Valiliğimizin olsun. Ülke geneli mülki amirlikler olsun, AFAD olsun, yardım yapılması adına ‘’Nakdi ve Ayni’’ yardım yapılması adına kampanyanın sınıflandırıldığını görüyoruz. Depremin üzerinden geçen bir haftalık süre zarfında genelde Ayni yardım yapılıyor. Bu anlamda farkındalık olması açısından ve herkese örnek olması bakımından biz Zonguldaklı Gazeteciler olarak nakdi yardım kampanyasının öncülüğünü yapmış bulunmaktayız. Deprem yardım kampanyasına katılan ZGC, yönetim, Çaycuma, Devrek, Ereğli, Alaplı gazeteci ilçe başkanlarım, basın kuruluşları, gazeteci meslektaşlarım ve haber ajanslarına çok teşekkürler.

Nakdi yardım yapan basın kuruluşları ve emekçi gazeteciler:

Şafak Gazetesi   (Muhammet Asmaz, Seçkin Kırarslan, Şaban Yılmaz,Hüseyin Ekinci )

İnanış Gazetesi   ( Hasan Atik- Ece Sönmez )

Çınar Gazetesi. ( Ali Cinal- Gülseher Cinal)

Çaycumalı Gazeteciler ( Davut Uyar, Gülcan Çolak, Yeliz Alagöz, Anıl Taşkıran, Ercan Karakuş, Hakan Miyanyedi, Barış Dinç)

Devrek Postası Hakan Çavuşoğlu.

EGD Başkanı Şafak Erel.

Pusula Gazetesi Öznur Güneş, Ender Yüksel ve Cüneyt Özfidan.

Yeni Adım Gazetesi Ercan Demir, Ersin Çorbacı, Ercan Aygün.

İnanış Gazetesi Muhammet Karapınar.

Gündem Gazetesi Sibel Yavuz.

Yeni Hürses Süleyman Şen.

Alaplı AGD Başkanı Doğan Bostancı.  

Alaplı Son Haberimiz Ertuğrul Yüksel.

AGD Yöneticisi Mustafa Kanca.

 Gazeteci Sermet Aksu.     

 ÇGD Sezai Bilici Başkan.

Zonguldak Pres Abdullah Karabacak.

İHA Zonguldak temsilcisi Onur Altındağ.

Çizgi Matbaası Aysun-Erol Akman ve Yüksel Arıcı.

Zonguldak DHA temsilcisi Ali Sencer Arslan.

Haber 67 Havva Baki.

Şafak Gazetesi Meryem Demir.

Kozlu Taksi durağı

Elmaspark’ta ihale tarihi belli oldu Elmaspark’ta ihale tarihi belli oldu

El Ele Derneği -

ZGC Başkanı ve medya sahibi Derya Akbıyık.

Kanal B Batuhan Darakçı

Radyo Kulüp

Halkın Sesi Şebnem Saka.

Hasan Özgür Özen Ankara Parlemonta muhabiri

Kanal B Duygu Elma Özfidan.

Zonguldak Valilik basın Azize Burgucu.

KARABÜK BRTV Mehmet Çetinkaya.

Zonguldak il genelinde görev yapan gazetecilerin depremzedeler için topladığı nakdi yardım ZGC adına Zonguldak Valiliğine yatırıldı. Haber Merkezi