Kdz. Ereğli Belediyesi, Türkiye'de Hayvan Hakları Kanunu'nun yürürlüğe girmesinden önce kurulan bir Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne sahipti. Şimdi ise yeni bir projeye imza atarak 30 dönüm arazi üzerine bir Hayvan Hastanesi ve Bakım Merkezi kurma çalışmalarına başlandı. Bu proje, diğer belediyelere örnek teşkil edecek nitelikte olup, hayvanların bakım ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlanıyor.

Bolu'da dumanların gökyüzünü kapladığı yangın sürüyor Bolu'da dumanların gökyüzünü kapladığı yangın sürüyor

Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın direktifiyle hazırlanan bu projenin uygulanması için çalışmalar başlattı. Belediye Başkan Yardımcıları, İmar Müdürü, Veteriner İşleri Müdürü ve ilgili teknik ekip, projenin uygulanacağı 30 dönüm arazi üzerinde son durumu değerlendirmişlerdir.

Hayvan Hakları Kanunu çerçevesinde hayvanların bakımı ve sağlığına yönelik böylesi merkezlerin kurulması, hayvanların daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olmalarını ve toplumun bilinçlenmesini sağlamak amacıyla önemli bir adımdır. Bu proje, diğer belediyelere de ilham verecek ve hayvanların refahı için önemli bir katkı sağlayacaktır.

Kazanın böylesi: Abisinin kullandığı otomobille çarpıştı, hayatını kaybetti Kazanın böylesi: Abisinin kullandığı otomobille çarpıştı, hayatını kaybetti

BULAK: DZ. EREĞLİ BELEDİYESİ’NİN VETERİNERLİK HİZMETLERİNİ DAHA DA GELİŞTİRECEĞİZ

Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, şunları söyledi: “Ülkemizde sokak hayvanları konusu 30-40 yıldır çözülemeyen bir sorun. Sokak hayvanlarıyla alakalı ülkemizin çıkarmış olduğu Hayvan Hakları Kanunu 2004 yılında yürürlüğe girdi. Mevcut başkanımız Halil Posbıyık’ın talimatlarıyla ülkemizde sokak hayvanlarıyla ilgili bir çalışma yapılmazken ya da hayvan haklarıyla ilgili konuları kimse dillendirmezken Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 2003 yılında yaptığı Köpek Barınağı Sokak hayvanlarına hizmet vermektedir. Hâlihazırda 4 dönüm alanda ilgili yönetmelikler neyi emrediyorsa 3 veteriner hekim 8 işçi, 2 aracımızla 7 gün kesintisiz hizmet veriyoruz.

Gelinen noktada alanımızın yetersiz olduğunu düşünerek Orman Bölge Müdürlüğü’ne müracaat ettik. Kdz. Ereğli Belediyesi’ne 30 dönüm alan tahsis ettiler. Bizim amacımız bu alanda belediyenin vermiş olduğu veterinerlik hizmetlerini daha da geliştirerek özellikle

Hayvan Hastanesi kısmında cerrahi hizmetleri de vererek hizmetlerimizin kalitesini artırmak istiyoruz.”

95 metre sürüklediği otomobil paramparça oldu 95 metre sürüklediği otomobil paramparça oldu

OKUR: KEDİ, KÖPEK, VAHŞİ HAYVANLAR, KANATLI HAYVANLAR VE YENİ DOĞAN BÖLÜMLERİ İLE HASTANESİ OLACAK

Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Okur ise açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Bugün burada bölgemiz kentimiz için çok önemli bir projenin nasıl uygulanabileceğini görmek için geldik. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Sokak Hayvanları Bakım Evi ve doğal yaşam alanı olacak bu proje Batı Karadenizin en önemli merkezinden biri olacak. Projenin içerisinde 5 ayrı grup hayvan türü kedi, köpek, vahşi hayvanlar, kanatlı hayvanlar ve yeni doğan sokak hayvanları bakım üniteleri ile cerrahi müdahale gerektiren Hayvan Hastanesi bölümünden oluşacak. İdari yerler, girişler, insanların ziyaret edebilecekleri bölümler olacak. Doğal hayatın içinde vahşi hayvanlarında yaşayabileceği bir bakım merkezi yapılıyor. Kdz. Ereğli Belediyesi her zaman insana, canlıya, doğaya değer veren bir belediyedir. Sokak hayvanların yeri de bizde ayrıdır. 30 dönüm içerisinde farklı bir konsepte proje hazırlanmış. Bu konuda bize yardımcı olan orman İşletmesi bürokratlarına da teşekkür ediyoruz. Bize de düşen Batı Karadeniz’in en güzel tesisini buraya kurmaktır.” (Haber Merkezi)

Posbıyık şov Posbıyık şov

Karaman'da traktör faciası! Karaman'da traktör faciası!

WhatsApp-Image-2023-09-15-at-11.45.07WhatsApp-Image-2023-09-15-at-11.45.08WhatsApp-Image-2023-09-15-at-11.45.07-(2)WhatsApp-Image-2023-09-15-at-11.45.07-(1)