Zonguldak Sınav Koleji ve Paydaş Eğitim Kültür ve Sanat Derneği, Macaristan’ın ev sahipliğinde Slovenya, Türkiye, Yunanistan’dan eğitimcilerin katıldığı proje toplantısına katıldı.

Zonguldak Sınav Koleji ve Paydaş Eğitim Kültür ve Sanat Derneği Sosyal girişimcilik konulu Macaristan ulusal ajansı tarafından hibelendirilen 2020/1 -HU01-KA201-078610 hibe sözleşmesi numaralı sosyal girişimcilik konulu Erasmus + Projesi için Macaristan’ın ev sahipliğinde Slovenya, Türkiye, Yunanistan’dan eğitimcilerin katıldığı proje toplantısına katıldı.

Toplantıdan dönen Sınav Koleji Kurucu Müdürü Halil Vecdi Ilgın verimli geçen toplantının ardından pandemi nedeni ile geçen süreç ile ilgili yeniden yol haritalarının belirlendiğini, sosyal girişimciliğin arttırılması için yapılacak çalışmaların belirlendiğini kültürler arası etkileşimin arttırılması için yapılacak faaliyetlerin belirlendiğini ifade ederek bu kapsamda 60 öğrenci ve öğretmenin ulus ötesi eğitime katılacağını ifade ederek, öğrencilerinin şimdiden değişik kültürler ile iletişim kurmaya başlayacaklarını açıkladı.

Ilgın, bundan sonraki toplantının Türkiye’de Zonguldak Sınav Koleji ile Paydaş Eğitim ve Kültür Derneğinin ev sahipliğinde Zonguldak’ta yapılacağını belirtti. Haber Merkezi

Editör: Haber Merkezi