CHP'nin ağır toplarından Kemal Anadol koltuğunu bırakmayan Kılıçdaroğlu'na seslendi. Açıklamasında oldukça ağır eleştirilere yer veren Anadol, “Şimdi CHP ilkelerine bağlı, geçmişi temiz binlerce insan Atatürk’ün koltuğunu bir an önce bırakmanızı istiyor. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan seçildiğiniz Kurultayın başkanıydım.” Diyerek hakkını helal etmediğini dile getirdi.

Anadol’un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

Gazeteler 'Parti ilkelerine bağlı temiz bir insan olsa Genel Başkanlığı bugün bırakırım' dediğinizi yazdı. Bu sözlerinize inanamadım. Yalanlamanızı bekledim. Ama siz susmakla yetindiniz.

Bu durumda söz, ömrünü CHP ilkelerine adamış, bırakın akçeli işlere bulaşmayı maddi kayıplara uğramış fedakâr örgüt emekçilerine düşüyor. Seçim kazanıldığında adaylardan çok sevinen, yitirildiğinde onlardan çok üzülen isimsiz kahramanlara düşüyor.

Emekli olduktan sonra CHP size İş Bankası idare Meclisi Üyeliği, Parti Meclisi ve MYK üyeliği, Milletvekilliği, Grup Başkanvekilliği ve en son Atatürk’ün koltuğunu verdi.”

MHP il kongresi tek liste ile gerçekleşecek MHP il kongresi tek liste ile gerçekleşecek

“YETMEZ AMA EVETÇİLERİ MİLLETVEKİLİ YAPTINIZ”

CHP ilkelerine ters düşen uygulamalarınıza sırf parti zarar görmesin diye sabretti. Siz ise şu anda yurt dışında kırmızı bültenle aranan kişileri, yetmez ama evetçileri milletvekili yaptınız. FETÖ’cü olduğu savıyla üniversiteden çıkarılanları, yasa dışı yollarla yurt dışına kaçan kişileri danışman yaptınız.

Cumhuriyet ve Atatürk düşmanları ile helalleştiniz ama kendi partinizin laik, demokratik düzeni savunan kadrolarına küstünüz. CHP’li seçmeni ise her seçimde tıpış tıpış sandığa giden oy makinesi yerine koydunuz.

"SİZE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

Şimdi CHP ilkelerine bağlı, geçmişi temiz binlerce insan Atatürk’ün koltuğunu bir an önce bırakmanızı istiyor. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan seçildiğiniz Kurultayın başkanıydım. Size hakkımı helal etmiyorum. /Haber Merkezi