Ağustos ayı sonunda başlaması planlanan 2023-2024 sezonu öncesi kadroda yeniden yapılanmaya gidecek Zonguldak Kömürspor’un iç transferde anlaşma sağlayacağı futbolcular aşağı yukarı belli oldu. Yönetim ilk etapta 11 futbolcuyla anlaşma yoluna gidecek.

2023-2024 futbol sezonunda aralıksız 8’inci 2. Lig sezonunu yaşayacak Zonguldak Kömürspor’da yönetim, Haziran ayında yapılması düşünülen kongrenin ardından tamamen transfere yoğunlaşacak.

A.Ş. Başkanı Hakan Hürfikir’in koordinatörlüğünde yürütülen transfer çalışmaları kapsamında oluşturulan iç transfer taslağı belli oldu. ŞAFAK Spor’un bizzat ulaştığı iç transfer listesinde, ilk etapta 11 futbolcunun ismi geçiyor.

Kulübün menfaatleri doğrultusunda maliyetlerin daha fazla artmaması ve transferlerin problemsiz bir şekilde hallolması için şimdilik saklı tuttuğumuz isimlerin tamamını geçen sezon takımın yükünü çeken futbolcular oluşturuyor.

Söz konusu 11 futbolcudan 6’sının sözleşmesi sona erdi. Bu futbolcuları yakın zamanda Zonguldak’a çağıracak olan yönetim, yüz yüze yapacağı görüşmeler neticesinde tekrar anlaşma yoluna gidecek. Eğer maliyet konusunda anlaşma sağlanamazsa, söz konusu futbolcuların yeri dışarıdan yapılacak takviyelerle doldurulacak.

Yola devam edilecek diğer 5 futbolcunun sözleşmeleri ise devam ediyor.

İç transferde çok fazla fire vermek istemeyen Zonguldak Kömürspor yönetimi, mevcut kadroya gençler ile altyapı oyuncularını da dahil edecek. Kadronun geri kalan bölümünü dış transferler oluşturacak.

“FORVET 2. LİG’DEN” DEMİŞTİK

Zonguldak Kömürspor’un dış transferleri, iç transferin tamamlanmasının ardından eksik mevkilere göre belli olacak. Dış transferde öncelik forvette.

Kırmızı-Lacivertliler’in forvet transferi 2. Ligden olacağı kesin. Geçen hafta “Forvet 2. Ligden” manşetiyle duyurduğumuz transferle ilgili temaslar sıklaşmış durumda.

Kömürspor, forvetin yanı sıra stoper, ön libero, iki kenar bek, sağ orta kenar ve merkez orta saha mevkilerini güçlendirecek.

Transfer perdesi açıldı... Yüksek potansiyele sahip futbolculara bir bir teklif gidiyor Transfer perdesi açıldı... Yüksek potansiyele sahip futbolculara bir bir teklif gidiyor

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Editör: Hüseyin EKİNCİ