Zonguldak Valiliğinin himayelerinde, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ( ZTSO) ile Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği ( ZONSİAD ) nin iş birliği ile organize edilen “ Zonguldak Genel Ticaret Fuarı “ başarı ile gerçekleşti. Fuarda 50 firma stant açarak yer aldı.

Güçlü İletişim ve Güçlü Ticaret için 1. Zonguldak Genel Ticaret Fuar’ında buluşalım mottosuyla başlayan fuar’a, gerek Zonguldak’tan gerekse diğer illerden çok sayıda katılım oldu. Almanya ve Özbekistan’dan da iş insanları fuarı ziyaret ederek B2B görüşmelerde bulundular. Fuar’a katılan firmalar ticaretlerinin geliştirilmesi ve yeni ticari ilişkilerinin kurulması fırsatını buldular. Özelde Zonguldak Ekonomisine genelde ülke ekonomisine önemli katkılar sağlandı.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir; “ Valimiz Mustafa Tutulmaz’ın himayelerinde Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ile Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneğinin iş birliğiyle 18-19 Mart 2023 tarihlerinde Zonguldak Dedeman Otel Fuaye alanında “ Zonguldak Genel Ticaret Fuarı “ mızı gerçekleştirdik. Gerek Zonguldak’tan gerekse diğer illerden çok sayıda firma fuarımıza katıldı. Fuarda stant açarak yer alan 50 firmamız oldu. Bu firmalardan bir kısmı Zonguldak Merkez ve İlçelerinde faaliyet gösteren firmalar olurken, bir kısmı da başta İstanbul olmak üzere diğer illerimizde faaliyet gösteren firmalar oldu” diyerek şunları söyledi:

“Fuarımız iki gün boyunca ziyarete açıktı. Gerek İlimiz ve İlçelerimizde yaşayan gerekse özellikle yakın illerde ikamet eden çok sayıda iş insanımız fuarımızı ziyaret etti. Firmalar arası iş birliklerinin geliştirildiğini ve yeni iş bağlantılarının kurulduğunu gördük. Fuara katılım sağlayan iş insanlarımızdan pozitif yönde geri bildirim aldık. Bu geri bildirimler bizleri yüreklendirdi. İnşallah bu fuarımızı her yıl geleneksel olarak gerçekleştireceğiz.

Fuarımızda iş ilişkilerinin kurulması ve geliştirilmesinin yanında, eğitim ve sosyal yaşama yönelik toplantılarda gerçekleşti. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı, Zonguldak İŞKUR ve Zonguldak KOSGEB yetkilileri yapmış oldukları sunulmalarla  Devletimizin İş dünyasına vermekte olduğu “ Yatırım - Teşvik ve Destekler “ ile ilgili katılımcıları bilgilendirildi. TGRT Ana Haber sunucusu Mehmet Aydın ve Radyocu Hop dedik Ayhan’nın moderatörlüğünde genç iş insanlarına ilham veren başarı öyküleri katılımcılar ile paylaşıldı. Yine Mehmet Aydın ve Hop dedik Ayhan ile “ Hayatımız İletişim “ semineri gerçekleştirildi. Madenci koromuz birinci günün akşamında konser verdi.

Fuarın ikinci gününde  “ Zonguldak’ta Ticaret ve Yatırım Fırsatları “nın anlatıldığı bir sunum tarafımdan yapıldı. E-Ticaret Türkiye Akademi Kurucusu E-Ticaret Uzmanı Sedat Ateş “ Dijital Pazarlama ve E-Ticaret “ konularında bir sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

Dolu dolu iki gün geçirdik. İlimizde ciddi bir hareketlilik oldu. Ekonomi, ticaret ve turizm açısından önemli kazançlar elde ettik. Bu tür organizasyonlar tüm paydaşların katılımıyla yapılan sinerji ile değer buluyor. Fuarımızın gerçekleşmesinde İlimiz Valisi Mustafa Tutulmaz’ın, Belediye Başkanımız Dr.Ömer Selim Alan’nın, Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Tıskaoğlu’nun, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin, Zonguldak İş İnsanlarının çok önemli katkıları oldu. Halkımızın ziyaretleri ile fuarımız hareketlendi. Basın mensuplarımız gerek fuarımızın duyurulmasında , gerekse fuarın gerçekleştirilmesi aşamasında verdikleri haberler ile daha geniş kitlelere ulaşmamızda katkı verdiler.

Başlama günü Perşembe Başlama günü Perşembe

Fuarımıza katkı veren başta Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz olmak üzere, Belediye Başkanı Dr.Ömer Selim Alan’a, Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Tıskaoğlu’na, fuara stant açarak katılım   sağlayan firmalarımıza, tüm paydaşlarımıza, üyelerimize, iş insanlarımıza, vatandaşlarımıza ve basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum."

ZONG-GENEL TİCARET FUARI (1)