Erdoğan Karabük’ü tebrik ederek, diğer il başkanlarını uyardı: Çalışmıyorsunuz, anlatamıyorsunuz! Erdoğan Karabük’ü tebrik ederek, diğer il başkanlarını uyardı: Çalışmıyorsunuz, anlatamıyorsunuz!

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oy verme işlemi, Türkiye genelinde yarın saat 08.00 itibarıyla başlayacak, 17.00’de ise sona erecek. Oy verme işlemi nedeniyle sandık başına gidemeyecek engelli bireyler ve yatalak hastalar içinse seyyar sandıklar kullanılacak.

Öte yandan, Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı karar gereği, seyyar sandıklar sadece il ve ilçe merkezlerinde yaşayan vatandaşlar oy kullanabilecek. Köy ve beldelerdeki yatağa bağımlı seçmeler seyyar sandıklara kaydolamayacak.

Görme engelliler için ise YSK’dan alınan karara göre, oy pusulalarına uygun olarak hazırlanacak şablon ile oy kullanabileceğini hatırlatması hüküm altına alındı. Görme engelliler, talep etmeleri halinde sandık kurulu başkanı, akrabalarından biri, akrabası yoksa herhangi bir seçmenin yardımıyla şablona yerleştirilmek suretiyle oy kullanabilecek.

Görme engelliler, felçliler, elleri eksik olanlar veya bu gibi bedeni engelleri açıkça belli olanlar, akrabalarından birinin, akrabası yoksa başka bir seçmenin yardımıyla oy verebilecek. Bir seçmen birden fazla engelli vatandaşa ise yardım edemeyecek.

Sandık kurulu başkanı ve üyeleri engelli seçmene yardım amacıyla oy verme kabinine giremeyecek, oy kullanma sırasında yardım edemeyecek. (Haber: Fadime YILMAZ ELMA)

Türkiye’de tavuk eti üretimindeki düşüş fiyatları da etkiledi Türkiye’de tavuk eti üretimindeki düşüş fiyatları da etkiledi
Süt üretiminde artış, tereyağı üretiminde ise azalma saptandı Süt üretiminde artış, tereyağı üretiminde ise azalma saptandı
6 yaşındaki çocuğu sokak köpeği ısırdı, yüzüne 40 dikiş atıldı 6 yaşındaki çocuğu sokak köpeği ısırdı, yüzüne 40 dikiş atıldı
Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan şahıs hayatını kaybetti Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan şahıs hayatını kaybetti

Editör: Murat Barutçu