Dernek Başkanı Emel Özdoğan ve yönetim tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Yardım Sevenler Derneği Başkanı Emel Özdoğan yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetimizin 100’ncü, Atatürk’ümüzün önerileri ile kurulan ve bizzat kendisi tarafından isimlendirilen Türkiye Yardım Sevenler Derneğimizin 85’nci kuruluş yılını, ülkemizi derin acılara gark eden, asrın felaketi olan depremin büyük acısı içerisinde yaşıyoruz” dedi.

Özdoğan, “Hatay, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Gaziantep, Osmaniye, Adana, Kilis, Adıyaman illerimiz ve çevrelerinin, yöre halkımızın, ulusumuzun yası büyük, acısı tarifsizdir” diyerek şunları söyledi:
“Bugün bir ve beraber olma, bilime daha çok öncelik tanıma, ilim ve fenle hareket etme zamanıdır. Depremin ülkemiz coğrafyasının kaderi olduğunu bildiğimiz için, bundan sonra da her zaman yaşama olasılığı fazla olan beklentiler nedeniyle içinde yaşadığımız, çalıştığımız binalarımızın sağlamlığını daha da fazla sorgulama zamanıdır.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği ailemiz olarak genel merkez ve 130 şubemiz ile birlikte millet olarak sahip olduğumuz en değerli hasletimiz olan ‘Yardımseverlik’ duygumuzla 95 yıldır olduğu gibi bu günde milletimizin, devletimizin yanında görevimizin başındayız. Acılarımızın sarılması aşamasında da Türkiye Yardım Sevenler Derneği ailesi olarak bundan böyle bölgede kalıcı yardımlarımız yapılacaktır. Derneğimize yapılan şahsi yardım başvurularının hepsi büyük bir özenle karşılanmaktadır. Her zaman ve her şartta burslarını vermeye devam ettiğimiz ‘Atatürk eğitim burslu öğrencilerimiz’ için uygarlıktan, ilimden, fenden kuvvet alıyor, eğitimlerine aralıksız devam etmelerini diliyoruz. Yarınlarımızın teminatı gençlerimizle beraber Atamızın ve Cumhuriyetimizin kazanımlarının izinde yürümekten onur duyuyoruz.

Cumhuriyetimizin 100’üncü, Derneğimizin 95’inci yılında hepimiz umutlu olmalıyız, ilmin ve çağdaşlığın ışığında bir ve beraber sarmalıyız yaralarımızı. Kaybettiğimiz değerlilerimiz için tanrıdan rahmet, yaralı ve acılı canlarımız için acil şifalar diliyoruz. Dostlukla, sağlıkla ve beraberce yürüyeceğimiz bu yolda, Cumhuriyetimizin ve derneğimizin gücü ve umudumuz hep var olsun” (Şaban YILMAZ)

Vali Tutulmaz, Nevruz Bayramını kutladı Vali Tutulmaz, Nevruz Bayramını kutladı