Yurt içi ve yurt dışında birçok sergi açan ve geçtiğimiz yıl, ‘Yaşayan İnsan’ ödülüne laik görülen ünlü baston sanatçısı Tansel Işık, bugün güzel sanatlar galerisinde sergi açtı.

Sergi açılışına, Zonguldak Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Taner Dursun ve vatandaşlar katıldı.

Sergi açılışı öncesinde konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Taner Dursun, “Tansel Işık ustamız diyelim. Uluslararası arenada Zonguldak’a değer katmış, Zonguldak’ta söz sahibi olması için bu sergiyi açıktık. Şuanda buradayız inşallah daha da değerlenir Zonguldak’ımız. Türk mutfağı haftası. Değerli insanlarında bu haftaya entegre olması için bu hafta açtık” dedi.

Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar ise, “Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz ve kendim adına sizleri selamlıyorum. İkimizde başlayan turizm çalışmaları içerisinde bugün gastronomi ile ilgili programda yapılmıştı. El sanatları kültürel değerleri, kaybolmuş hem sergilenip hem de pazarlanmasıyla Zonguldak şehir markasına bir değer katılmaya çalışılıyor. Tansel usta da yaptığı işlerle bir marka haline geldi. Zonguldak’ın markası onun markası. Zonguldak’ın markasına değer katacak. Dolayısıyla bu hafta vesilesinde burada böyle bir sergi yapmaya çalıştık. El sanatların gelişmesine bu sergiler vesile olsun. Bu tür sergilere kişilere bağlı olmasın. Daha çok gelecek nesillerin öğrenmesi ve sahip çıkması çok önemli. Bizim bunun değerini anlayıp gelecek nesillere aktarmamız gerek. Bur sergiler bunlar vesile olacak” diye konuştu.

Ardından Vali Yardımcısı Uçar yönetiminde protokol üyeleri serginin açılış kurdelesini gezdi.

Sergide ünlü baston sanatçısı Tansel Işık, bastonun yapılış şeklini ve değişik figürlerle yapılan baston çeşitlerini gösterdi.

Program toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi. (Haber: Sertaç ÖZDEMİR)

WhatsApp-Image-2023-05-23-at-15.26.24-(1)

WhatsApp-Image-2023-05-23-at-15.26.27

WhatsApp-Image-2023-05-23-at-15.26.26

WhatsApp-Image-2023-05-23-at-15.26.27-(1)

WhatsApp-Image-2023-05-23-at-15.26.25-(2)

WhatsApp-Image-2023-05-23-at-15.26.25

WhatsApp-Image-2023-05-23-at-15.26.26-(2)

Ailevi sorunları bulunan şahıs çatı katında iple asılı halde bulundu Ailevi sorunları bulunan şahıs çatı katında iple asılı halde bulundu

Araba tercihinde vatandaşlar en çok beyaz rengini istiyor Araba tercihinde vatandaşlar en çok beyaz rengini istiyor

Pişman değilim, benim paramla benim eşyalarımla beni aldattı Pişman değilim, benim paramla benim eşyalarımla beni aldattı

Tepebaşı Mahallesinde Alan'a coşkulu karşılama Tepebaşı Mahallesinde Alan'a coşkulu karşılama

Bu kadarı da olmaz! Tavuk dönerin içinden uyuşturucu çıktı! Bu kadarı da olmaz! Tavuk dönerin içinden uyuşturucu çıktı!