Vali Tutulmaz, halk gününde vatandaşları dinledi Vali Tutulmaz, halk gününde vatandaşları dinledi

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir; beraberinde Rödevaslı Saha İşletmecisi Alattin Kurnaz ve Maden Mühendisi Pınar Nurcanlı ile birlikte, Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen’in himayelerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Şeref Kalaycı’yı ziyaret etti.
Ziyarette; Rödovanslı Saha işletmelerinin sorunları ve çözüm önerilerine yönelik olarak; Kömür destek formülünde değişikliğe gidilmesi, tüm rödovans sözleşmelerinin kömür desteğinden faydalandırılması ve kömür destek ödemelerinin Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) eliyle yapılması konularının çözümü konuları istişare edildi. Ek olarak, yüksek rödovans payı sorunu hakkında Kalaycı’ya bilgi verilerek, rödovans payının azaltılmasına yönelik görüş alışverişi yapıldı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Şeref Kalaycı; Rödovanslı sahaların sorunlarına ve çözüm önerilerine dair gerekli kanun ve Cumhurbaşkanlığı kararname değişiklikleri hakkındaki çalışmaların Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) tarafından kendisine iletildiğini ve konuların çözümü ile ilgili yakından ilgilendiğini belirtti.
Ziyarete ilişkin açıklama yapan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir; “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sayın Şeref Kalaycı ile görüşerek, İlimizin Ekonomisi ve İstihdamına büyük ölçüde katkı sağlayan sektörler arasında bulunan Rödevanslı Saha İşletmecilerimizin yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerimizi kendilerine aktardık. Bakan yardımcımız taleplerimiz ile yakından ilgileneceğini ifade etti. Sayın Bakan yardımcımıza yaklaşımı, nazik kabulleri ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederim. 
Bürokratik süreçlerde desteğini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen Ankara’da sorunlarımızın çözümü için görüşmelerimizi planlayan ve görüşmelerimize bizzat katılarak destek veren Milletvekilimiz Sayın Polat Türkmen’e himayeleri için müteşekkirim “dedi. (Haber   Merkezi)