Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 6 Şubat tarihinde ülkemizde meydana gelen depremler sebebiyle ertelenen Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve amatör futbol müsabakalarıyla ilgili kararını verdi. 

Bu doğrultuda, 2. Lig Kırmızı grupta normal lig takvimine göre 8 Şubat Çarşamba (yarın) oynanması planlanan Zonguldak Kömürspor-Van Spor FK arasındaki 24'üncü hafta maçı 1 Mart Çarşamba günü, İskenderunspor'la deplasmanda oynanacak 25'inci hafta maçı ise 19 Şubat Pazar gününe kaydırıldı. 2. Ligde, 26 ve 27'nci hafta müsabakalarının takvimi ise yeniden planlanacak.

Zonguldak Kömürspor'un 8 ve 12 Şubat'ta oynaması gereken maçların yeni takvimi

24. HAFTA: Zonguldak Kömürspor-Van Spor FK (1 Mart Çarşamba)

25. HAFTA: İskenderunspor-Zonguldak Kömürspor (19 Şubat Pazar)

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen depremler sebebiyle Cumhurbaşkanlığı kararıyla yedi gün süreyle milli yas ilan edilmiştir. Söz konusu depremler sonucu ne yazık ki büyük can kayıpları yaşadık. Birçok yaralımız ve hala enkaz altında kurtarılmayı bekleyen birçok vatandaşımız mevcut.

Bu sebeplerle, tüm ülkemizi derin bir üzüntüye boğan bu deprem felaketinin ardından 07.02.2023 ve 12.02.2023 tarihleri arasında oynanması planlanan tüm profesyonel ve amatör müsabakalar Federasyonumuz tarafından ertelenmiştir.

10-11-12-13 Şubat tarihlerinde Spor Toto Süper Lig, Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de oynanması gereken tüm profesyonel müsabakalar 17-18-19-20 Şubat tarihlerinde oynanacaktır. Sonraki haftalar buna göre planlanacaktır.

Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında 6 Şubat Pazartesi günü oynanması gerekirken ertelenen Hangikredi Ümraniyespor - Adana Demirspor, Bitexen Giresunspor - Yukatel Kayserispor ve Fenerbahçe - Konyaspor müsabakalarının 21-22-23 Şubat tarihlerinde oynanması planlanmaktadır.

Spor Toto 1. Lig'in 23. haftasında 6 Şubat Pazartesi günü oynanması gerekirken ertelenen Eyüpspor - Bodrumspor müsabakasının 7-8-9 Mart tarihlerinden birinde oynanması planlanmaktadır. Buna istinaden bu takımlarımızın 27. hafta müsabakaları yeniden düzenlenecektir.

TFF 2. Lig'in 24. haftasında 8 Şubat Çarşamba günü oynanması gerekirken ertelenen müsabakalar 1 Mart Çarşamba günü oynanacaktır. Buna istinaden TFF 2. Lig'in 26. ve 27. hafta müsabakaları yeniden planlanacaktır.

Erteleme maçları sebebiyle Spor Toto Süper Lig'in 24. ve 25. hafta müsabakaları ile Spor Toto 1. Lig'in 27. hafta müsabakaları yeniden planlanacaktır. Liglere ilişkin diğer düzenlemeler ve netleşen tarihler daha sonra ilan edilecektir.

Editör: Hüseyin EKİNCİ