Domuz sürüsüne, minibüs çarptı! Domuz sürüsüne, minibüs çarptı!

Adana’nın Kozan ilçesinde okulda ders sonrası kalp krizi geçiren 30 yıllık tarih öğretmeni, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde hayatını kaybetti. Öğretmenin son anları ise saniye saniye görüntülendi.

Kozan’daki Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nde 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde ders çıkışı rahatsızlanan ve okuldaki güvenlik görevlisinden aracını kullanamayacağını söyleyerek hastaneye götürmesini isteyen 30 yıllık tarih öğretmeni Halil İbrahim Kaplan, Kozan Devlet Hastanesi'nde kalp krizi geçirdiğinin belirlenmesi üzerine Adana’ya sevk edildi. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan öğretmen, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde hayatını kaybederek mesai arkadaşlarını ve öğrencilerini yasa boğdu. Öğretmen arkadaşları ve öğrencileri, cenazede Kaplan’ın iki oğlunu ve eşini de yalnız bırakmadılar. Öğretmenin son görüntüleri ise okulun güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Öğretmeni hastaneye götüren güvenlik görevlisi Cengiz Dağlı, "Ben o gün okul bahçesinde iken Halil İbrahim hocam merdivenden indi, selam verdi. Ardından 'Beni hastaneye götürür müsün?' dedi. Yolda 'Neyin var hocam?' diye sorduğumda 'Hastaydım ilaç kullanıyordum, o dokundu herhalde' dedi. O ara bir göğsünü tuttu, 'Kolum uyuştu' dedi. Ardından hastanede ilk müdahale yapıldı sevk edildi ve acı haberini aldık, çok üzüldük” diyerek yaşadıklarını aktardı.

11. sınıf öğrencisi Sude Güven, “Hiç beklemiyorduk. Çok değer verdiğimiz bir öğretmendi. Son dersinde çok sakindi, hiç böyle düşünmemiştik. Çok üzüldük. Acımız çok büyük” diye konuştu.

Kaplan'ın öğrencilerinden Elif Naz ise öğretmenlerinin vefat etmeden önce derslerine girdiğini anlatarak, "Derste çok sakindi ama bembeyazdı, biz hiç tahmin etmedik. Çok sevdiğimiz bir öğretmenimizdi. Çok severek ders anlatır, çok severek dersini dinlerdik. Acımız çok büyük, çok üzgünüz” dedi.

Okul Müdürü Levent Tetik, uzun yıllar birlikte görev yaptıkları mesai arkadaşlarını Öğretmenler Günü'nde kaybetmenin büyük acısını yaşadıklarını kaydederek, “Çok üzgünüz, en mutlu günde en hüzünlü günü yaşadık. Öğretmenlerimize aldığımız çiçeklerimizi bile dağıtamadık. 40 yıllık bir dostluğumuz vardı. Kalp krizi geçirmeden 10 dakika önce 'Bir kalbine baktır, hastaneye git' demiştim. Halil İbrahim hocamı tüm eğitim camiası çok severdi. Öğrencileri, öğretmenler çok severdi. 30 yıllık öğretmendi. Çok şakacı, neşeli, iyi bir insandı. Sağlık durumu genel olarak iyiydi aslında ama çok ani oldu, üzüntümüz çok büyük” diye konuştu. İHA

AW086543_08

AW086543_09

AW086543_06

AW086543_07

AW086543_01

AW086543_04

AW086543_10

Karısını öldürüp, annesini ağır yaralamıştı! "Bunu hak ettiler, pişman değilim" Karısını öldürüp, annesini ağır yaralamıştı! "Bunu hak ettiler, pişman değilim"

Arkadaşından yardım istedi, evinde ölü olarak bulundu! Arkadaşından yardım istedi, evinde ölü olarak bulundu!

Düzce saldırganı, silahıyla birlikte yakalandı! Düzce saldırganı, silahıyla birlikte yakalandı!

Hayvancılık desteklemeleri için başvuru tarihi açıklandı! Hayvancılık desteklemeleri için başvuru tarihi açıklandı!

Sokak ortasında cinayet! Sokak ortasında cinayet!

Otomobil ciple çarpıştıktan sonra, iş yerine daldı! Otomobil ciple çarpıştıktan sonra, iş yerine daldı!

Otomobil refüjde, takla attı! Otomobil refüjde, takla attı!

Deniz kenarında odun toplarken kayboldu! Deniz kenarında odun toplarken kayboldu!

Otomobiller kafa kafaya çarpıştı! 3 yaralı! Otomobiller kafa kafaya çarpıştı! 3 yaralı!

Deniz dalgaları, insanların pisliğini geri iade etti! Deniz dalgaları, insanların pisliğini geri iade etti!

Temel kazı sonrası heyelan! Temel kazı sonrası heyelan!

Dev dalgalar iki öğrenciyi yuttu! Dev dalgalar iki öğrenciyi yuttu!

Bolu geçişinde zincirleme kaza! 8 yaralı! Bolu geçişinde zincirleme kaza! 8 yaralı!

Editör: Virda Şahin