Türkiye Değişim Partisi kuruldu

Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün kurduğu Türkiye Değişim Partisi Zonguldak İl Teşkilatı kuruldu.

Türkiye Değişim Partisi kuruldu
21 Aralık 2020 Pazartesi 15:41

Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün kurduğu Türkiye Değişim Partisi Zonguldak İl Teşkilatı da kuruldu.

Türkiye Değişim Partisi Zonguldak İl Başkanlığına getirilen Çetin Uzun, beraberinde partililer ile birlikte Madenci Anıtında yaptığı açıklamada, “Türkiye Değişim Partimiz kurulmuştur” diyerek şunları söyledi:

“Uzun yıllar yoğun çalışmalar yaptığımız TDP sonunda nihayete ermiştir. Tüm halkımızı kucaklayan, Cumhuriyetimizin temel ilkelerini savunan, tüm inançlara saygılı laikliği benimseyen, evrensel hukuk ilkelerine uyan, alın teri ve emeği savunan, üretimi destekleyen demokratik kitle partisiyiz.

Özellikle soğuk savaş dönemlerinden kalan sağ-sol frekrasyonları olmayan bir partiyiz, cem evi de bizim, cami de bizim. Kilise de bizim, havrada bizim diyen bir partiyiz. Din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapılmayan bir partiyiz. Tüm parti programımız ve tüzüğümüz halkımızın huzur ve refahı için hazırlanmıştır. Temel ilkemiz üretimdir. İşçi, emekli, köylü başlangıçtır. Tarlaya atılan tohum fabrika bacalarının tütmesi demektir. O fabrika bacası tüttüğünde ise işçi emekli yurttaşlarımızın evine erzak gidecek demektir.

Bu silsile yolu bir zincirdir. Ve bu zinciri TDP kuracaktır. Bu zincirin diğer halkaları ise baş tacımızdır. Öğretmenlerimiz, hukuk emekçilerimiz, memurlarımız ve esnaflarımız ile bir bütünüz bu bütünlüğü koruyup kollamak en kutsal vazifemizdir. TDP bölen, ayrıştıran değil, bütünleştiren ve kaynaştıran bir partidir. TDP milletin sofrasından pay koparan değil, büyük bir sofra kuran ve tüm yurttaşlarımızın gönül rahatlığı ile doğacağı kardeşliği oluşturan bir partidir.

Tüm komşuları ile dost olan, tüketen değil, üreten bir Türkiye için, iş, emek, özgürlük için, hak, hukuk, adalet için el ele kol kola, omuz omuza bir Türkiye için, Türkiye Değişim Partisi ülkemize hayırlı uğurlu olsun” (Şaban YILMAZ)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.