Son bir yılda sigaraya gelen 20 liralık zam sonrası bütçelerini düşünen sigara tiryakileri farklı arayışlara girerek tütüne döndü. Sigara tiryakileri bütçelerine pahalı gelen fiyatlar sonrası tekel tütüne tercih ederek çözüm buluyor.

Son 1 yılda 25 lira zam

Kırmızı ışıkta geçti, trafiği tehlikeye düşürdü her yerde aranıyor Kırmızı ışıkta geçti, trafiği tehlikeye düşürdü her yerde aranıyor

Sigara firmaları artan maliyetler sonrası sigraya son bir yılda 30 TL zam yaptı. Geçen yıl ocak ayında en ucuz sigara 22 TLye satılırken son zamlarla birlikte sigara fiyatı 50 TL’den satılıyor.

VATANDAŞLAR ZAMLARDAN DERTLİ

Sigaraya gelen zamlara vatandaşlar tepkili vatandaşlar sigaraya son 1 yılda çok zam geldi. 20 lira olan sigara bugün 55 lira her şeye zam zam ne olacak bu milletin hali. Her gün yeni bir zamla uyanıyoruz. Aldığımız 3 kuruş verdiğimiz 10 kuruş. Bu vatandaşlar bu kadar zamma nasıl dayansın. Dolmuşu, marketi, ısınması, pazarı, gıdası insanların artık dayanacak gücü kalmadı. Bu ülkeyi yönetenler artık bu soruna çözüm bulsunlar" dedi. (Haber: Sertaç ÖZDEMİR)

WhatsApp-Image-2023-11-03-at-12.11.25

Editör: Murat Barutçu