Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü Devrek ve Dirgine Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde göreve başlayan Orman Muhafaza Memuru, orman yangın işçisi ve diğer işçilere yönelik eğitim düzenlendi.

Alınan bilgiye göre, Koruma Şube Müdürü, Devrek İşletme Müdürü ve Müdür Yardımcısı tarafından verilen eğitime katılan Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu yeni göreve başlayan personele hitaben yaptığı konuşmasında "Sizler, orman camiasının yeni fertleri #ateşsavaşçıları yeni #ormankahramanlarımız ailemize hoş geldiniz. Görevimiz daha yeşil bir Türkiye için korumak ve insanların yaşam kaynağı olan oksijen üretimini gerçekleştiren ormanların işletilmesi ve devamlılığını sağlayan orman teşkilatımızdır. Bu şerefli mesleği yapmaktan onur ve gurur duyuyorum. Sizlerinde bu mesleği yapmaktan onur, gurur ve şeref duyacağınıza eminim. İnancınızla, emeğinizle, kalbinizle yaptığınız her şey, size geri dönecektir. Programlarımızdan taviz vermiyoruz. Bugün bilmediğimiz hiçbir sorunu yarın mazeret olarak kabul etmeyiz. İyi bir ekibimiz var ve yıl sonu hedeflerimize birlikte ulaşacağız.

134 orman şehidimiz vatan bu ormanlar için gözlerini kırpmadan bir ağaç daha yanmasın diye canlarından vaz geçti. Emeğiyle, alın teriyle evine ekmek getirmek uğruna şehit olan #orman kahramanlarımıza rahmet diliyorum. Her işimizde olduğu gibi önce emniyet. Bugün de burada orman yangınlarıyla mücadele ve kişisel koruyucu donanım kullanımı eğitimi için bir araya geldik. Biz sizlerle güçlü olduk. Sizin de bu gücü hissetmenizi istiyor, bulunduğunuz yeti güzelleştirmek, geleceğe nefes olmasını sağlamak için birlikte çalışacağız" dedi.

Zonguldaklı anne ve kızı 65 saat sonra kurtarıldı Zonguldaklı anne ve kızı 65 saat sonra kurtarıldı

Yapılan değerlendirmenin ardından eğitim sona erdi.