AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, bugüne kadar bazı basın organlarında çıkan haberlere karşı sessiz kaldığını ancak haberlerin yalan ve iftira boyutlarına ulaşmasından dolayı suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Muammer Avcı, haberlerin doğru olmadığını söyleyerek, bugüne kadar sükûnetini koruduğunu ancak yayınların hakaret ve iftiralara vardığına işaret ederek davacı olduğunu söyledi.

Avcı konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi;

“KAMUOYUNA DUYURULUR;

ZOTEV Araştırmacı Şair Yazar İbrahim Tığ’a ödül verdi ZOTEV Araştırmacı Şair Yazar İbrahim Tığ’a ödül verdi

“ SİYASETİN TEK LİMANI AHLAKTIR”

Son dönemlerde şahsımı hedef alan, yalan ve iftiralarla dolu bir takım haberlerin bazı basın organlarında yer aldığını, basın ahlakı açısından teessür ile takip etmekteyim. Basın özgürlüğüne inanan biri olarak; bugüne kadar benzeri haberleri kamu vicdanına havale edip sükûnetimi muhafaza ettim. Fakat gelinen noktada hakarete varan haberlerin yazılması neticesinde atılan iftiralara karşı yargı yoluyla hakkımızı arama zarureti doğmuş, mahkeme kararı ile söz konusu haberler yayından kaldırılmıştır.

Bugüne kadar olduğu gibi Zonguldak’ımızın menfaatine her türlü eleştiriye açık olduğumuz kadar; yalana, iftiraya asla tahammül göstermeyeceğizi ifade ediyor, kamuoyuna saygılarımı sunuyorum.”

Kaynak: Haber Merkezi